YouTube Yeni Özelliği Kullanıcı Memnuniyeti Sağlayacak: Tam Ekranda Yeni Tasarım

YouTube yeni özelliği

YouTube yeni özelliği kullanıcılarda büyük bir memnuniyet sağlayacak gibi görünüyor. Bu yeni tasarıma baktığımızda bizleri öncekine göre bazı farklılıklar karşılıyor.

.

Dünyanın en büyük çevrimiçi video izleme uygulamaları içerisinde yer alan YouTube genelde mobil üzerinden kullanılıyor. Birçok kişi mobil üzerinden YouTube videoları izlemeye çalışırken pek kullanışlı olmayan tasarımlar ile karşılaştı. Video izleme arayüzü kullanıcıların memnuniyet duymadığı detaylardan bir tanesiydi.

YouTube tarafından yapılan bir yenilik ile birlikte mobil tam ekran video izleme arayüzü artık normalden çok daha farklı olacak. Tasarımına baktığımızda son derece kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Bu uygulamada öncekilere göre daha kullanışlı bir sistem tercih edilmiş gibi görünüyor.

YouTube yeni özelliği tasarımı değiştiriyor

Çevrimiçi video izleme uygulaması hem çok sade hem de her şeye ulaşabileceğimiz bir panel tasarladı. Bu panel oldukça şık diyebiliriz. Ayrıca tasarımına baktığımızda sembollerin son derece belirgin ve keskin olduğunu görüyoruz. Ayrıca Google birçok farklı aracı video üzerinde aktif hale getirdi.

YouTube yeni özelliği

Gelen son detaylara baktığımızda bu özelliğin sadece mobil kullanıcılar için geçerli olduğunu görüyoruz. Şirket her kullanıcıya farklı zamanda bu özelliği dağıtıyor. Mobil kullanıcılar kademe kademe yeni YouTube özelliğini alıp deneme fırsatı buluyor. Şimdiye kadar geri dönüşlerin olumlu yönde olduğunu görüyoruz.

iOS cihazlara yeni özellik sonradan gelecek

YouTube tarafından getirilen bu özellik ilk etapta Android cihazlara dağıtılıyor. Bu dağıtma işlemi tamamlandıktan hemen sonra güncelleme iOS cihazlara ulaşacak. Böylece tüm mobil kullanıcılar yeni YouTube tasarımından faydalanacak. Uygulamanın özellikle tasarıma eskisinden çok daha fazla önem verdiğini görüyoruz.

Arayüz değişikliği düzenli bir şekilde yapıldığında kullanıcıların platformda kalma isteği artıyor. Çeşitli araştırmalarla ortaya çıkan bu sonuç YouTube platformunun çok daha fazla tasarıma yönelme ihtimalinin artacağını gösteriyor. Peki siz YouTube tarafından geliştirilen bu tür yeni tasarımlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> YouTube CEO’su, Dislike Sayılarının Gizlenmesini Savundu. Sebebi İse…

>> YouTube vs TikTok Mücadelesi İyice Kızıştı: YouTube Fena Bastırıyor

. . . . .