Solana Ödeme Sistemi Oluşturdu: Kripto Paralarla Alışveriş Başlıyor

SOL akıllı telefon

Solana ödeme sistemi oluşturarak tarihin en önemli adımlarından bir tanesini attı. Böylece birçok insanın kripto para ekosistemine dahil olması bekleniyor.

Dünyanın en önemli kripto para birimleri içerisinde yer alan Solana son zamanlarda çok fazla adım atıyor. Bu adımlar sayesinde kendisinden sıklıkla bahsettirmeyi başarıyor. Solana Labs tarafından yapılan açıklamalara göre işletmeler artık doğrudan kullanıcılardan ya da müşterilerden kripto para ödemeleri alabilecek.

Solana Pay olarak isimlendirilen bu yeni ödeme şekli tarihte bir ilk olacak diyebiliriz. İşlemlerin anında gerçekleşeceğini söyleyen Solana yetkilileri böylece gerçek zamanlı ödemeler almak mümkün olacak dedi. Normal şartlarda bu büyük bir problem olarak görülüyordu. Mesela birisine Solana ile ödeme yapmak istediğinizde bir süre beklemeniz gerekiyordu.

Solana ödeme sistemi sorunsuz çalışacak

Düşük ücretler sunmaya çalışan solana platformu bu nedenle Ethereum rakibi olarak biliniyor. Hatta birçok kişi onu Ethereum katili şeklinde anıyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda Solana ödemeler başkanı Sheraz Shere tarafından ortaya atılan ifadeler büyük bir öneme sahip.

Solana ödeme sistemi

Sheraz Shere özellikle volatilite üzerinde durdu. İşletmeler ve tüketiciler gereksiz volatilite riski olmadan işlem yapılabilecek ifadesini kullandı. Böylece anlık olarak Solana aktarmak mümkün olacak. Genellikle kripto para dünyasının çok hızlı bir şekilde düşüp yükselmesi ödeme sistemi olarak kullanılmasını engelliyordu.

Solana Pay giderek yaygınlaşacak

Bu yeni ödeme sisteminin giderek daha fazla yaygınlaşacağını söyleyebiliriz. Normalde kripto para dünyasında doğrudan ödeme sistemi olarak herhangi bir dijital varlık kullanılmıyor. Tether platformu dolara sabitli olduğu için bu dijital varlık tercih ediliyordu. Ancak onu tam olarak bir kripto para saymak mümkün değil.

Bu yeni haber ile birlikte Solana yaklaşık olarak yüzde 16 seviyesinde yükseldi. Böylece kendisini 108 dolara kadar getirmeyi başardı. Sektörde bu haberin olumlu karşılandığını söyleyebiliriz. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> SOLANA ve AXS Fiyatları Beklentileri Altüst Etti: Nereye Kadar Yükselecekler

>> Solana, 2022’de Ethereum’dan Daha İyi Bir Yatırım Aracı Olabilir Mi?