Yüz Yüze Eğitim Tarihi Açıklandı: İşte Detaylar

Yüz Yüze Eğitim Tarihi Açıklandı: İşte Detaylar

yüz yüze eğitim tarihi
Google News Abone Ol

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yüz yüze eğitim tarihi sonunda açıklandı. Hadi gelin bütün detaylara birlikte göz atalım.

Salgın nedeniyle neredeyse her alanda olumsuz bir şekilde etkilendik. Ekonomi, turizm, sağlık, eğitim ve diğer bütün alanlar bir şekilde bu salgından etkilendi. Eğitim konusunda ise etkilerin çok sert olduğunu söyleyebiliriz. Hatta öyle bir noktaya geldi ki okullar kapatıldı ve herkes online üzerinden eğitim almaya başladı.

Böyle bir durumda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamalar çok daha önemli hale geldi. Kendisi tarafından gerçekleştirilen açıklamalarda, özellikle yüz yüze eğitim ile ilgili önemli detaylara yer verildi. Herkes ne zaman bu sisteme geri dönüleceğini merak ediyordu.

Yüz yüze eğitim tarihi memnuniyetle karşılandı

Hem velilerle hem de eğitimcilerle görüşmesine devam eden Milli Eğitim Bakanlığı, sonunda bazı önemli kararlar aldı. Bu kararlardan ilki dijital karne ile ilgili oldu. Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilere yüz yüze karne vermek yerine dijital avantajlar sunacak. Yani karneler öğrencilerle temas kurulmadan dijital bir şekilde verilecek.

yüz yüze eğitim tarihi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ayrıca yapılacak bir diğer önemli değişikliği söyledi. Bugüne kadar online üzerinden eğitime devam ediliyordu. Şimdi ise alınan yeni karar ile birlikte, yüz yüze eğitim tarihi netleşti. Bakan tarafından yapılan açıklamaya göre, 15 Şubat başlangıç tarihi olacak.

Yaklaşık olarak 3 milyon kişinin online eğitim alabileceği bir sistem kurulmuştu. Bu nedenle bakanlığın uzun bir süre yeni sisteme geçmesi beklenmiyordu. Ancak yeni yapılan çalışmalar ile birlikte hem öğrencilerin hem de velilerin okulların açılması isteğinde olduğu görüldü. Bakanlık şimdilik canlı temas yerine daha çok dijital ortamı tercih ediyor.

Yüz yüze eğitim tarihi açıklandıktan sonra şimdi de herkes nasıl bir yol izleneceğini merak ediyor. Öncelikle liseler için bir dönem notlandırma süreci bitecek ve diğer okullarda da not verme işlemi tamamlanacak. Böylece kısa bir sürede yüz yüze eğitim programı uygulanabilecek. Peki sizce yüz yüze eğitim sistemine geçilmesi için aceleci davranılıyor mu? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Milli Eğitim Bakanlığı Sınav Sistemini Kaldırdı: İşte Yeni Sistem

>> Turkcell güçlü altyapısı ve üstün teknolojisi ile 2021’e yön verecek


CEVAP VER