Android 13 Beta Yayınlandı İşte Sunulan Özellikler!

Android 13

Android 13 Beta sürümü bazı modeller için kullanılabilir hale geldi. İşte yakında sunulması beklenen yeni sürümün sundukları.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın son aylarında Android 12 kararlı sürümü yayınlandı. Daha sonraki haftalarda ise söz konusu güncellemeyi destekleyen telefonlar birer birer güncellendi. Android 11’e göre daha optimize olan yeni sürüm, kullanıcıların tarafından ilgiyle karşılandı. Aynı zamanda performans anlamında da önemli iyileştirmelere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle sunduğu oyun modu sayesinde maksimum performansı amaçlayan sürüm, oyun hazzını Android kullanıcılarına sonuna kadar yaşatıyor. Henüz Android 12 yeni tanıtılmışken, hala bile Android 12’ye geçmeyen modeller varken Android 13 hakkında ilk sızıntılar gerçekleşti. Tasarım açısından farklı arayüz ile gelen model, teknik tarafta da kullanımı kolaylaştırma tarafında önemli gelişmeler ile karşımıza. Çıkıyor işte yakın tarihte yayınlanan Android 13 Beta sürümü hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Android 13 Beta Yayınlandı İşte Sunulan Özellikler!

Android 13 Beta

Şubat ve Mart aylarında geliştirici önizlemeleri yayınlanmıştı. Artık yeni sürüm hakkında daha fazla detaya sahibiz. Çünkü Android 13 Beta sürümü, bazı desteklenen akıllı telefonlar için kullanılabilir hale geliyor. Tabii ki önceki sürümlerden de alışık olduğumuz gibi, Google Pixel modelleri, Android 13 Beta sürümünü kullanmaya başlıyor.

Android 13 Beta 1 sürümü olarak kullanıcıların karşısına çıktığını belirtelim. Eğer denemek istiyorsanız ve Google Pixel akıllı telefon kullanıyorsanız, Android Beta programı web sitesine gidebilir ve orada cihazınızı kaydettirebilirsiniz. Eğer bu sürüme kayıt olmak isterseniz buradaki linke tıklayın.

Android 13 sürümünün kullanıcıların karşısına çıkardığı en önemli detay ise güvenlik. Artık telefonunuzdaki medyaları erişmek isteyen uygulamalar zorlanacak. Çünkü artık uygulamalar, erişmek istedikleri dosya türüne göre özel üç farklı izin alacak. Örneğin fotoğraflar, videolar ve ses dosyaları için ayrı ayrı izin alınacak. Daha önceden bu, medya erişim olarak adlandırılıyordu. Fakat artık medyaların da kendi arasına kategorize edildiğini belirtelim.

Bununla beraber tema tarafında da önemli değişikliklerin karşımıza çıkması bekleniyor. Önümüzdeki Haziran Temmuz ayı gibi, tüm kullanıcılara Android 13 sürümünün sunulması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yeni sürüm hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Yeni Xiaomi 12 Serisi Yeni Bir Cihazla Geliyor: İşlemci Gücü Ateş Edecek