ZTE, ekran altı kamera özelliğine sahip ikinci modelini piyasaya sürecek!

ZTE ekran altı kamera teknolojisi

ZTE, daha önceden denediği fakat bekleneni karşılayamadığı ekran altı kamera teknolojisini bir kez daha deneyecek. İşte ilk ayrıntılar.

Akıllı telefonlardaki tam ekran hissiyatı, kullanıcıların bir hayli ilgisini çekiyor. Çoğu teknoloji devi tam ekranı yakalayabilmek için birçok teknoloji geliştird­i. Pop-up kamera, bu durumun en büyük örneği diyebiliriz. Bununla beraber birçok markanın ekran altı kamera teknolojisi kullanacağına dair haberler ortaya çıktı. Çoğu kullanıcı, ilk modeli Samsung, Oppo gibi devlerden bekliyordu. Fakat ZTE hızlı davrandı ve Dünya’nın ilk ekran altı kameraya sahip Axon 20 Pro modeli ile karşımıza çık­tı. Fakat ZTE için işler beklendiği gibi gitmedi ve hüsranla sonuçlan­dı.

Zte Axon 20 5G

ZTE Axon 20 modeli, sunduğu birçok özellik ile kendisine hayran bırakt­ı. Fakat en çok öne çıkan özelliği ekran altı kamera bekleneni karşılayamadı. Uzun kullanımda ve yüksek ışıkta kamera bölgesinde bulunan ışık hüzmesi, kullanıcıları sinirlendirdi. Çünkü tam ekran hazzı yaşamak isteyen kullanıcılar ekran altında gözüken kamera belirtisi ile karşılaştı. Çok geçmeden ZTE’nin yeni modeli hakkında ilk ayrıntılar geldi. İddialara göre ZTE, bir kez daha ekran altı kameralı bir model piyasaya sürecek.

ZTE, Axon 30 Pro ile ekran altı kamera teknolojisine yeni bir soluk getirecek

ZTE Axon 30 Pro ismine sahip olacak model, ilk olarak Şangay’da tanıtılacak. Ardından Avrupa’ya açılması bekleniyo­r. Yeni modelde, Axon 20 modelinde olduğu gibi sorunların yaşanmayacağı iddia ediliyor. ZTE Mobil Cihazlar Başkanı, Weibo gönderisinde, önceki modelden farklı bir teknoloji kullanıldığını açıkladı. Yani yeni modelde, önceki modeldeki sorunları görmeyeceğimiz iddia edild­i.

ZTE ekran altı kamera teknolojisi

Aynı zamanda cihazın tanıtım afişi de paylaşıld­ı. Cihazın teknik özellikleri hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Fakat Snapdragon 888 işlemcisinden güç alması bekleniyo­r.

ZTE, ekran altı kamera sektörüne erken giriş yaparak beklentiyi üzerine çekmişti. Fakat ilk modeli ile hüsrana uğradı. İkinci modelde bu sorunların tamamen ortadan kaldırılmas­ı bekleniyo­r. Umarız yakında tanıtılaca­k seride daha kusursuz görünüme sahip ekran altı kamera ile karşılaşırız. Günler içerisinde yeni ayrıntılar sızdırılacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> ZTE Blade V2021 5G tanıtıldı! Türkiye’ye gelirse çok satar!

>> Ekran altı kamera için biraz daha zaman gerekebilir!