Elon Musk sayesinde Bitcoin yeni bir rekor kırdı

Elon Musk SHIB Coin

Elon Musk, yapacağını yine yaptı. Daha önce paylaşımlarıyla kripto para borsasını etkilemişti. Bu seferde profil fotoğrafını Bitcoin kullanması kripto para birimine rekor kırdırdı. İşte detaylar.

.

Kripto para birimleri ne kadar değerli olsa da artışları ve azalışları yatırımcıları oldukça etkiliyor. Elon Musk daha önce yaptığı paylaşımlarla piyasayı birçok kez etki altında bıraktı. Şimdide Musk, Twitter profilindeki resmi Bitcoin ile değiştirmesiyle birlikte kripto para birimi yenide tüm zamanları en yüksek seviyesine ulaştı.

Musk’ın yaptığı bu paylaşımlar değerlerine değer katmıştı. Bitcoin içinde bu böyle oldu ve Musk’ın profil fotoğrafının değişmesiyle bir anda değerinde artış oldu. Gün içinde 55 bin dolar seviyesini görerek yeni bir rekor kıran Bitcoin, Musk’ın profil fotoğrafı değiştirmesiyle birlikte 56 bin dolar seviyesini aşmayı başardı. Bitcoin’in yeni “tüm zamanların en yüksek değeri” 56.609,14 dolar oldu. Ayrıca tek yükselen kripto para birimi Bitcoin değil aynı zamanda Ethereum’un da değeri artmış durumda.

Elon Musk’ın, Twitter’daki profil fotoğrafını değiştirmesi dışında konu ile alakalı birkaç paylaşımda bulundu. Yaptığı paylaşımda ” Yalnızca bir günlüğüne.” ifadesine yer verdi. Bir saat sonra ise ”Sadece kalbinizde bir alev başlatmak istedim.” açıklamasında bulundu.

Elon Musk

Elon Musk ve Peter Schiff arasında kripto para tartışması

Elon Musk’ın, iki kripto para için yaptığı yeni açıklamada fiyatlarının biraz fazla ”yükselmiş” olabileceğini açıkladı. Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, dün yaptığı açıklamalarla hem Bitcoin’i hem itibari parayı “saçmalık” olarak tanımladı. Schiff, yaptığı açıklamada asıl paranın altın olduğunu vurguladı.

Shiff’tin, bu açıklamalarına karşın Musk, her türlü paranın veriden ibaret olduğunu söyledi. Ayrıca Musk’ın verdiğini yanıt şu şekilde oldu: “Size altın aldığınıza dair gönderilmiş bir e-posta, gerçekten altın almakla aynı şey değil. Kripto para alsanız da bir farkı olmaz. Para denen şey; bizi takas yapma zahmetinden kurtaran bir veridir. Bu veride, diğer tüm verilerde olduğu gibi, hata ve gecikme olabilir. Sistem; her ikisini de minimalize edecek şekilde evrim geçirecek.”

Ayrıca Cumartesi sabahı itibarıyla Bitcoin 55.730; Ethereum 2.012 dolardan işlem görüyor.

Elon Musk’ın yaptığı bu açıklamalar hakkında ne düşünüyorsunuz. Lütfen aşağıdaki yorum kısmında düşünceleriniz ifade ediniz.

İlgili Haberler

>>SpaceX ait bir roketi daha yere çakıldı


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here