iPhone 14 Alınır mı? Hem De Bu Fiyata!

iPhone 14 Alınır mı

iPhone 14 alınır mı sorusunun cevabını bulabilmek için cihazların sunduğu tüm özellikleri sizler için değerlendireceğiz. İşte detaylar.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde iPhone 14 serisinin lansmanı gerçekleşti. Söz konusu lansmanda 4 farklı modelin bizleri karşıladığı belirtelim. Bu modeller, iPhone 14, iPhone 14 Proi, 14 Max ve 14 Pro Max olarak sıralanmış durumda. Türkiye fiyatları da belli olan modellerin dudak uçuklatıcı fiyatlara sahip olduğunu da belirtelim. Örneğin serinin en pahalı modeli olarak sunulan iPhone 14 Pro Max 1 TB’lık versiyonu, Türkiye’de 54.199 TL‘lik bir fiyat etiketine sahip. Seriye ait en ucuz model ise iPhone 14 modelinin 128 GB’lık versiyonu oluyor. Söz konusu modelin fiyatı ise 30.999 TL. Bu yüzden iPhone 14 serisinin, özellikle Türkiye’deki dolar kurundan dolayı bir hayli pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Çoğu kullanıcının aklında ise tek bir soru işareti var. iPhone 14 alınır mı? Tabii ki bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişir. Fakat Apple’ın ürünlerini kullanmayı seviyorsanız, genel olarak akıllı telefon tarafında iPhone’dan başka telefon kullanamayacağınızı düşünüyorsanız, iPhone 14 serisini almanız için önemli sebepler var. Fakat uzun süredir iPhone kullanmak istiyorsanız fakat bütçeniz yetmiyorsa, bir şekilde iPhone 14 serisine ait bir model almak istiyorsanız da almamanız için birçok neden bulunuyor. İşte iPhone 14 serisine ait bir modeli almanız veya almamanız için nedenler.

iPhone 14 Alınır mı? Hem De Bu Fiyata!

Öncelikle iPhone’un piyasaya sürülen son modellerini yakın zamanda kullandıysanız, iPhone 14 modelini almanız için nedenler mevcut. Örneğin şuana kadar hiçbir iPhone modelinde görmediğimiz yeni çentik tipi karşımıza çıkıyor. Yani tasarım olarak önceki modellerden daha hoş bir model iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde bizleri karşılıyor. Bununla beraber kamera tarafında da 48 MP çözünürlüğü sunuluyor olması,  iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerini, serinin önceki modellerinden ayıran önemli detaylar arasında yer alıyor.

iPhone 14 Alınır mı

Genel olarak değerlendirdiğimizde, iPhone 14 alınır mı? Tabii ki işlemci ve kamera tarafında da kusursuz teknolojilerin karşımıza çıktığını biliyoruz. Fakat bu özelliklerin, serinin önceki modelleri ile arasında olan fiyat farkında değeceğini düşünmüyorsanız, satın almanız gereksiz olacaktır. Fakat fiyatların önümüzdeki dönemlerde düşeceği gibi bir ümidiniz varsa ve bu yüzden satın almıyorsanız, fiyatların düşmeyeceğini, aksine artacağını düşünüyoruz.

İlgili Haberler

>> Vivo X Fold Plus Sızdırıldı: Şimdi Samsung Düşünsün!