19 Mayıs Kutlamaları Nasıl Yapılacak: 2020 Kutlama Takvimi Açıklandı

19 Mayıs gençlik ve Spor

Her yıl Türkiye genelinde yapılan 19 Mayıs kutlamaları 2020 yılında biraz daha farklı olacak. 15 – 21 Mayıs tarihleri arasında yapılması planlanan kutlamalar, ne yazık ki eskisi gibi olmayacak. Aşağıda bağlantı olarak verdiğimiz haberimize bakarsanız, online kutlamaların detaylarına ulaşabilirsiniz. Peki 2020 yılında nasıl bir program hazırlandı?

Gençlik ve Spor Bakanlığı bu yıl yapılacak kutlamalarda negatif bir hava olduğunu biliyor. Bakanlık düzeyinde gelen açıklamalara göre negatif ruh halinin etkin olmasına izin verilmeyecek. Her ne kadar dijital ortamdan bağlantı kurulması gibi problemler negatif ruh halini büyütse bile, yine de bakanlık coşkulu kutlanmasını istiyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan bu yıl yapılması planlanan kutlamaların takvimine bir göz atalım.

19 Mayıs kutlamaları için takvim oluşturuldu

2020 yılında yapılması planlanan etkinlikler için bir takvim hazırlandı. Öncelikli olarak 15 – 21 Mayıs tarihleri arasında gençlik haftası kutlaması yapılacak. 15 Mayıs Cuma günü Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile birlikte Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Kasapoğlu, video konferans yöntemiyle gençlerle buluşacak. 19 Mayıs kutlamaları günü Anıtkabir’e çelenk bırakılacak.

19 Mayıs kutlamaları

Gençlik Haftası’nda virüs salgını tedbirleri nedeniyle evde kalınan günlerde başlatılan ‘Online Genç Ideathon’ (Fikir maratonu), kahramanlara mektup, her ev bir şiir, satranç ve kültür sanat yarışmaları gibi birçok etkinlik düzenlenecek. Tüm hafta; dijital ortamda kültür, sanat, spor alanında birçok etkinlik yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. 19 Mayıs kutlamaları açıkçası biraz da buruk geçecek.

19 Mayıs Milli Mücadele Atatürk’ün Söylediği Bu Marşla Başladı!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Ülkemiz ve dünyanın içinden geçtiği bu önemli ve kritik süreçte topyekun bir sınav veriyoruz. ‘En büyük varlığımız, en büyük imkanımız’ olan gençlerimiz, her alanda olduğu gibi koronavirüsle mücadelede de Vefa Destek Gruplarıyla olsun, gençlik merkezlerimizde siperli maskeler üreterek olsun ‘Biz de varız’ dedi. Bu vesileyle gençlerimize bu süreçteki gayretleri ve fedakarlıkları nedeniyle teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı aynı coşkuyla meydanlarda kutlayacağız.” ifadelerine yer verdi. 19 Mayıs kutlamaları için 81 ilde saygı duruşu gibi etkinlikler yapılacak. Sizce bu yılki kutlamalarda daha başka neler yapılabilir? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.