Apple Akıllı Gözlükleri Ne Zaman Çıkacak? İddialar Büyük!


Teknoloji dünyasını baştan değiştirecek Apple akıllı gözlükleri hakkında çok büyük iddialar ortaya atıldı. Her ne kadar şirketin akıllı gözlük teknolojisi ile ilgili çeşitli spekülasyonlar ortaya atılsa bile, firma kendisini ileriye taşımayı başarıyor. Dilerseniz Apple hakkında söylenen iddialara bakmadan önce geliştirilen gözlük teknolojisinin ayrıntılarına göz atalım.

Teknoloji devleri arasında hatırı sayılır bir yere sahip olan Apple yeni ürünler geliştirmeye devam ediyor. Şirketin özellikle de akıllı saatler sektöründe çok ciddi bir ilerleme kaydettiği biliniyor. Bununla yetinip yetinmediğini sorarsanız, cevap kesinlikle “hayır” olacaktır. Firma tarafından yapılan AR-GE çalışmaları sonucunda, yeni donanımlara sahip gözlüklerin sayısı arttı. Peki şirketin gözlük modellerinde nasıl bir sistem tercih edecek?

Apple akıllı gözlükleri ilginç donanımlara sahip olabilir

ABD merkezi donanım ve uygulama devi, Yeni gözlük türleri üretirken kafa karışıklığına neden oluyor. Henüz araştırma ve geliştirme çalışmaları devam eden bu cihaz, muhtemelen iki farklı özellikle gelecek. Yüksek bir ihtimal verilen birinci sisteme göre cihazda, HoloLens tarzı bir hologram sistemi yer alacak. Böylece Apple akıllı gözlükleri tür olarak Microsoft ile yakın hale gelecek.

Apple akıllı gözlükleri

Ortaya atılan ikinci teori ise, şirketin yeni modellerinin daha çok standart gözlük şeklinde olacağını söylüyor. Standart bir gözlük kullanıyor gibi günlük hayatınızı devam ettirebilir ve böylece hiç sırıtmadan herşeyinizi halledebilirsiniz. Önceki teoride yer alan hologram merkezli gözlük, günlük hayatta kullanıma pek müsait değil. Bu cihazdaki özellikler daha çok uygulamalarla bağlantı desteği sunacak. Apple akıllı gözlükleri sizin Apple tarafından verilen Music, Video, Siri ve diğer uygulamalara erişiminizi kolaylaştıracak.

Katlanabilir iPhone 12 Tasarımı Gün Yüzüne Çıktı!

Muhtemelen bu yazının en başından sonuna kadar firmanın gözlüklerini ne zaman çıkaracağını merak ediyordunuz. Sizi daha fazla meraklandırmadan net bir tarih verelim. Şirkete çok yakın Twitter hesapları tarafından yapılan açıklamalara göre cihaz, 2021 yılının son aylarında gelecek. Kısa bir süre önce firma 2022 yılını işaret etmişti. Normalde tarih geriye alınır ancak şirket, büyük bir sürpriz yaptı. Kısa bir süre içerisinde piyasaya sürülmesi planlanan Apple akıllı gözlükleri ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here