Zorlu PSM 19 Mayıs Özel Etkinliği: İşte Program ve Katılacak İsimler

Zorlu PSM 19 Mayıs özel etkinliğinin programında neler var?

Evlerde geçecek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için Zorlu PSM tüm gün sürecek bir etkinlik planladı. Üstelik tüm gün sürecek bu etkinliğe birçok önemli isim katılıyor. İşte program ve etkinliğin özeti:

Virüs salgını nedeniyle alıştığımız coşkuda kutlayamayacağımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için birçok çevrim içi etkinlik gerçekleşecek. Bu nedenle, Zorlu Performans Sanatları Merkezi de önemli bir etkinlik hazırlığında. Bu etkinliğe dileyenler için ücretsiz katılım mümkün olacak. Etkinlikte, ilgi ile takip edilen konularda atölyeler, konuşmalar ve önemli sanatçıların performansları izlenebiliyor olacak. Programın sunumunu ise Yekta Kopan üstleniyor.

19 Mayıs günü saat 11’den itibaren Zorlu PSM Youtube ve Instagram hesabından canlı yayınları takip edebileceksiniz. Programda, gençlere yönelik geliştirici konuşma ve atölyelere büyük bir önem atfediliyor. Bu programlar özellikle yaratıcılık ve tasarım odaklı düşünmenin inceliklerini paylaşacak. Bununla birlikte inovatif ve geleceğe yön veren konular hakkında aydınlatıcı bilgiler yer alacak.

Zorlu PSM 19 Mayıs özel etkinliğinin programında neler var?

19 Mayıs için özel olarak hazırlanan program ilk olarak Yekta Kopan’ın açılış konuşması ile başlayacak. Bunu takiben etkinlik, saat 11:10 itibarıyla Yüce Zerey’in konuşması ile sürecek. Yüce Zerey’in konuşması üstüne dileyenler 12:10 itibarıyla kendisine sorularını sorma şansına sahip olacak. Hepsiburada’nın yönetiminde önemli bir isim olan Yüce Zerey; eğitim, ulaşım, gıda gibi birçok önemli sektörde tecrübeli bir isim.

Programda, 13:35’ten itibaren yaratıcılığı konu alan bir atölyeyi takip etme şansımız olacak. “Yaratıcı potansiyelini keşfet” başlığı ile tanıtılan bu atölyede Şölen Yücel’in tecrübelerinden faydalanma şansı olacak. Bu atölyenin konuğu ise Aslı Eti olacak. Şölen Yücel, sahne sanatlarından edebiyata pek çok alanda oldukça başarılı bir isim. Ayrıca kendisinin reklamcılık alanında da oldukça tecrübeli bir isim olduğunu belirtmeliyiz. Konuk Aslı Eti de tıpkı Şölen Yücel gibi reklamcılık konusunda oldukça önemli bir isim ve yazar.

Saat 15:00’te ise tasarım odaklı düşünme eğitimi başlayacak. Bu eğitimi Zeynep Aykul Yavuz ve Barbaros Kaptanoğlu verecek. Zeynep Aykul Yavuz, tasarım, mühendislik ve felsefe alanlarında eğitime sahip. Kaptanoğlu da benzer biçimde mühendislik ve tasarım konusunda eğitimli olmasıyla dikkat çekiyor.

Saat 16 itibarıyla Zeynep Çelik ve Buğra Çelik’in eğitim vereceği sosyal inovasyon konulu eğitim başlayacak. Bununla birlikte bu eğitim, “gençliğin değişimdeki rolü” başlığıyla gerçekleşiyor. Zeynep ve Buğre Çelik İmece isimli sosyal inovasyon platformunu yönetiyorlar. Bu platform, imece impact, imeceLAB ve imece Dialogues gibi içerikler üzerine çalışıyor.

Bu atölyelerin ardından Yekta Kopan programın kapanış konuşmasını gerçekleştirecek. Sonuçta bir bayram geleneği olarak etkinlik eğlence ile devam edecek. Saat 17:30’da sahneyi Adamlar grubu devralacak. Son olarak ise saat 18:30 itibariyle Can Bonomo konseri başlayacak. Programın konuşma ve atölye bölümlerini Instagram, konser kısmını ise YouTube üzerinden izleme şansımız olacak.

Diğer haberler:

>> Teknoloji Ürünü Kiralamak mı? Evet kiralayabilirsiniz, kafamıza takılan soruları muhatabına sorduk.

>> Twitch Abonelik Ücreti Düşüyor: Türkiye İçin Büyük İndirim!

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here