19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları nasıl olacak? İşte online etkinlikler

19 Mayıs gençlik ve Spor

19 Mayıs gençlik ve Spor Bayramı online etkinlikler büyük bir merak konusu olmaya devam ediyor. Pandemi süreci nedeniyle her yerin kapalı olması kafalardaki soru işaretini büyük ölçüde artırmıştı. Hadi gelin tüm detaylara birlikte bakalım.

.

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları her yıl 19 Mayıs tarihinde yapılıyor. Türkiye’nin her yerinde yapılan kutlama törenleri yerini derin bir sessizliğe bıraktı. Bunun en büyük nedeni ise ülkede yaşanan büyük covid 19 salgını. Bilim insanları sosyal mesafe ve maske gibi kurallara dikkat edilmesini öneriyor.

Kutlamalarda birçok kişinin yan yana gelmesi sağlık alanında çalışan bilim insanları tarafından önerilmiyor. Bu nedenle alınan yeni kararlar doğrultusunda kutlamalar online bir şekilde yapılacak. Böylece salgının daha da büyümemesi amaçlanıyor.

19 Mayıs online etkinlikler nasıl gerçekleştirilecek?

İlk olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’na çelenk bırakılacak. Hemen ardından saygı duruşu başlayacak. 19 Mayıs Salı günü Anıtkabir’de toplanılacak. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve heyeti Anıtkabir’e çelenk bırakacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Kasapoğlu gençlerle buluşacak.

19 Mayıs gençlik ve Spor

Tüm bu törenler üst düzey güvenlik önlemleri ile yapılacak. Yani kesinlike vatandaşların bir araya gelmesine izin verilmeyecek. Bu 19 Mayıs sadece bürokrasi içerisinde gerçekleşecek. Bu durum her ne kadar bazı vatandaşlar ve siyasileri tarafından tepkiyle karşılansa bile covid 19 önlemleri her şeye engel oluyor.

İsteyenler online bir şekilde etkinlikleri izleyebilecek

Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili düşüncesi olanlar bunu bakanlığa gönderecek. Tüm fikirler ve yazılar bakanlık sayfasında yer alacak. Böylece az bile olsa vatandaşların katılımı sağlanmak isteniyor. Eğer bu kutlamalara online bir şekilde katılmak istiyorsanız Anıtkabir canlı yayınına katılabilirsiniz. Anıtkabir 360 derece müze ile birlikte tüm değerli eşyalara göz atabilirsiniz. Ayrıca Anıtkabir’i birebir ziyaret etmiş gibi hissedebilirsiniz.

19 Mayıs kutlamaları 2022 yılında vatandaşlarla yapılabilir

Salgının büyük oranda 2022 yılında biteceği tahmin ediliyor. Böyle birşey gerçekleşirse vatandaşlarda kutlamalara katılabilecek. Ancak bu yıl 19 Mayıs kutlamaları çok sınırlı olacak. Ayrıca neredeyse tüm yurtta sadece çelenk bırakma ve İstiklal Marşı okuma etkinlikleri yapılacak.

Peki siz 19 Mayıs’ta ne yapmayı planlıyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resmi Tatil Olacak Mı Bankalar Kapalı Mı

>> 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Nasıl Olacak?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here