29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resmi Tatil Olacak Mı Bankalar Kapalı Mı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili bütün hazırlıklar devam ederken herkesin aklında aynı soru var. 29 Ekim 2020 tarihinde resmi tatil olacak mı? Hadi gelin bu sorunun cevabına birlikte bakalım.

Gelen son bilgilere göre, 2020 yılındaki Cumhuriyet Bayramı’nda ne yazık ki büyük bir kutlama yapılamayacak. Bunun yerine resmi bazı küçük faaliyetler gerçekleştirilecek. Her yıl 29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Türkiye, bu yıl biraz daha buruk bir kutlama yaşayacak. Devlet yetkilileri başta olmak üzere herkes toplu halde bir yerde bulunmaktan kaçınacak. Bu durum pandemi açısından olması gereken tedbirler arasındaydı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı buruk kutlanacak

Yapılan resmi açıklamalara göre 28 Ekim 2020 öğleden sonra ve 29 Ekim 2020 gününün tamamı resmi tatil olacak. Bu durum, bütün kamu kurumları ve bankaların kapalı olacağı anlamına geliyor. Bankalar, noterler ve diğer bütün kamu kuruluşları 30 Ekim 2020 tarihinden itibaren hizmet verecek.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Resmi tatillerde en fazla sorulan yerlerden bir tanesi de hastaneler. Özellikle de bayram tatilinde, tedavi almak zorunda olanlar kafalarında soru işareti taşıyabiliyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, resmi tatil olmakla birlikte hastanelerin “Acil” servisleri hizmet vermeye devam edecek. 29 Ekim’de hastalanırsanız veya hızlı bir şekilde hastaneye gitmeniz gerekirse, bunu “Acil sevislerinden” halledebilirsiniz.

Toplamda 1,5 gün tatil olması ve Cumhuriyet Bayramı nedeniyle herkesin toplanmaması pandemi açısından olumlu. Bildiğiniz üzere virüs genellikle insanların bir araya gelmesiyle yayılıyor. Ancak başka bir açıdan bakarsak olumsuz sonuçlar da doğurabilir. Tatili Cuma günü ile birleştirenler toplamda 4,5 gün tatil yapmış olacak. Bu kişilerin seyahat etme ve şehir dışına çıkma ihtimalleri de yüksek.

Cumhuriyet Bayramı için yapılan tüm hazırlıklar devam ederken Sağlık Bakanlığı tekrar uyarıyor. Özellikle de sosyal mesafe ve maske en önemli detaylardan. 29 Ekim Bayramı son zamanların en düşük katılımıyla kutlansa da herkesin kalbinde ayrı bir yere sahip olacak. Bu arada son olarak, Anıtkabir’i online ziyaret etmek için şu adresi kullanabileceğinizi belirtelim.

İlgili Haberler:

>> Efendiler, yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz! 28 Ekim 1923 Akşamı Neler Yaşandı?

>> Apple 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için düğmeye bastı


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here