50 MP ön kameralı Vivo V23e sızdırıldı: Türkiye’de çok satar

Vivo V23e

Vivo’nun uygun fiyata satılması beklenen 4G destekli telefonu Vivo V23e hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte yeni modelin özellikleri.

Son yıllarda ülkemizde de resmi olarak hizmet veren Vivo’nun genellikle uygun fiyatlı modelleri ile karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Tabii ki bu uygun model algısının giriş seviye akıllı telefon olarak belirlenmediğini belirtelim. Yani söz konusu marka, orta ve üst segment modellerle de karşımıza çıkıyor olsa da piyasaya göre daha uygun bir fiyattan sunuluyor. Yakında karşımıza çıkacak Vivo V23e modeli ise uygun fiyatlı orta segment telefon olarak karşımıza çıkacak. Bununla beraber performans alanında da piyasadaki rakiplerinden daha üstün performans sergileyeceği tahmin ediliyor. GeekBench’de ortaya çıkan yeni modelin temel özellikleri belli oldu. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Fiyat performans odaklı Vivo V23e sızdırıldı: Türkiye’de çok satar

Vivo V23e

GeekBench veri tabanında ortaya çıkan detayları incelediğimizde V2116 model numarasına sahip olan yeni Vivo V23e modelinin, tek çekirdeklide 473, çok çekirdeklide ise 1668 puan aldığını görmekteyiz. Puanı genel olarak değerlendirecek olursak, genellikle orta segment akıllı telefonların benzer puanlara sahip olduğunu biliyoruz. Bu yüzden söz konusu modelin işlemci tarafında eksiklik hissettirmeyeceği düşünülüyor.

Ortaya çıkan diğer teknik özelliklere baktığımızda ise, genellikle orta segment telefonlarda sık karşılaşmadığımız 8 GB’lık RAM kapasitesini görmekteyiz. Helio A22 işlemcisini kullanacak olan modele 8 GB RAM’in gereksiz fazla olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu işlemciye sahip akıllı telefonların 6 GB RAM ile dahi beklentiyi sonuna kadar karşıladığına şahit olduk. Bu yüzden 8 GB RAM bellek, pazarlama stratejisi olarak değerlendirilebilir.

Android 11 ile kutudan çıkacak olan cihaz, Funtouch OS 12 çalıştıracak. Kamera tarafında ise 50 MP‘lik kamera ile kullanıcıların karşısına çıkacak .Arka tarafta 64 MP ana kameraya sahip olması beklenen modelin diğer kameraları hakkında henüz ortaya çıkan bir sızıntı bulunmuyor.

Pil tarafına baktığımızda ise 4.030 mAh’lik bir pilin bizleri karşıladığını görmekteyiz. Ayrıca bu pili desteklemek için 44W’lık bir hızlı şarj gücünün olduğunu da belirtelim. Önümüzdeki günlerde yeni modelin ülkemizde tanıtılıp tanıtılmayacağına dair yeni ayrıntılar sızdırılacaktır.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 12 ilginç kamera tasarımıyla kanlı canlı görüntülendi!

>> Samsung Galaxy S22 serisinin piyasaya sürülme tarihi ertelenmiş olabilir: İşte nedeni