Samsung Galaxy S22 serisi tasarım detayları ile gün yüzüne çıktı!

Galaxy S22

Samsung’un amiral gemisi Galaxy S22 serisi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte söz konusu serinin tasarım görselleri.

Samsung’un amiral gemisi S serisinin bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Özellikle en son piyasaya sürülen amiral gemisi S21 serisinin Snapdragon 888 işlemciye sahip olması, söz konusu modellerin tercih edilmesinde en büyük etken oldu. Çünkü halihazırda en güçlü Android işlemcisinin Snapdragon 888 ve 888 Plus yonga setleri olduğunu söyleyebiliriz. Yakında tanıtılacak olan Galaxy S22 serisi hakkında birçok bilgi bugüne kadar paylaşmıştık. Bugün serinin tanıtım tarihinin gecikebileceğine dair sızıntılar ortaya çıkmıştı. Sonunda söz konusu serinin seri üretime geçtiğine dair yeni ayrıntılar sızdırıldı. Bununla beraber yeni modellerin tasarım görselleri de gün yüzüne çıktı. İşte yeni modeller hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy S22 serisi tasarım detayları ile gün yüzüne çıktı!

Son zamanlarda Samsung Galaxy S21 FE modelinin yakın tarihte karşımıza çıkmayacağına dair birçok açıklama paylaşmıştık. S21 FE serisinin tanıtımının sürekli ertelenmesinin en temel sebebi ise çip sıkıntısı idi. Galaxy S22 serisinde de benzer bir konunun söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Yani tıpkı S21 FE modelinde olduğu gibi, tanıtımlarının sürekli ertelenme ihtimalleri de mevcut.
Galaxy S22
Samsung Galaxy S22 serisinin Ocak ayında tanıtılması bekleniyordu. Fakat ortaya çıkan ayrıntıları incelediğimizde, Dünya’da yaşanan çip sıkıntısı nedeni ile söz konusu modellerin yakın tarihte karşımıza çıkmayacağı ortaya atılmıştı. Sonunda beklene modelin, yakın bir tarihte piyasaya sürüleceği öne sürüldü. Bu iddianın en temel kaynağı ise, Galaxy S22 modellerinin seri üretime geçiyor haberi.
Galaxy S22
Yeni modeller hakkında sızdırılan ilk görselleri incelediğimizde, serinin önceki modellerine benzer bir tasarım çizgisinin bizleri karşıladığını söyleyebiliriz. OLED bir panel ile bizleri karşılayacak serinin S22 modelinde, 6.06 inçlik bir panel kullanıcıları karşılayacak. Serinin Plus modelinde ise 6.55 inçlik bir ekran bulunacak.
Serinin tüm modellerinde Snapdragon 898 işlemcisi kullanılacak. Tabii ki bu sürümün yalnızca ABD ve Çin’de satılacağını belirtelim. Muhtemelen serinin Türkiye modellerinde Samsung yapımı Exynos işlemci karşımıza çıkacaktır.