5000 TL Altı Fiyat Performans Telefonları: Çabuk Fiyatlar Artmadan!

5000 TL Altı Fiyat Performans

5000 TL altı fiyat performans odaklı en güçlü akıllı telefon modelleri listemizde yeni modeller eklendi. İşte alınabilecek en iyi modeller.

Türkiye’de genel olarak uygun fiyatlı akıllı telefonlar tercih ediliyor. Her ne kadar Apple tarafında iPhone amiral gemisi serisi ilgi gören, çok  satan akıllı telefonlar arasında yer alsa da, Android tarafında en çok tercih edilen modellerin, giriş orta segment akıllı telefonlar olduğunu belirtelim. Geçtiğimiz yıllarda orta segment akıllı telefon almak için, ortalama 2000-3000 TL’lik bir bütçe ayırmamız yeterli oluyordu. Fakat dolar kuru, salgın ve çip krizi gibi sebeplerden dolayı akıllı telefon fiyatları artmış durumda.

Bu konuyu özellikle ülkemiz bazında değerlendirecek olursak, uzun yıllar idare edebilecek uygun fiyatlı orta segment modellere olan ilgi arttı. Fakat geçtiğimiz yıllarda karşımıza çıkan 2000 TL’lik fiyat etiketi karşımıza çıkmasa da, uzun yıllar kullanılacak bir akıllı telefona göre uygun fiyat olarak tabir edebileceğimiz 5000 TL’den uygun fiyata sahip akıllı telefonları baz aldık. Son zamanlarda fiyatlarda artış gözlemedik. Fakat önümüzde haftalarda telefon fiyatlarının artacağı düşünülüyor. Bu yüzden 5000 TL altı en iyi telefonlar listemizdeki modelleri, değerlendirmenizi öneriyoruz. İşte bu fiyata satın alınabilecek en güçlü modeller.

5000 TL Altı Fiyat Performans Telefonları: Çabuk Fiyatlar Artmadan!

Redmi Note 10S (128 GB)

5000 TL Altı Fiyat Performans

Redmi Note 10S serisi, listede tercih edilebilecek en güçlü modeller arasında yer alıyor. Farklı sitelere göre fiyatlar değişiklik gösterecektir. Fakat ortalama olarak 5000 TL civarında satışa sunulduğunu belirtelim.

realme 6 Pro

Realme 9 Pro Plus

2020 yılında piyasaya sürülen amiral gemisi olarak tabir edebileceğimiz modelin, hala güçlü akıllı telefonlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

realme 8

realme 8

Yine Realme tarafından piyasaya sürülen, geçtiğimiz yıllarda satışa çıkan model, ülkemizde de uygun fiyatlı performans odaklı akıllı telefon modelleri arasında yer alıyor. Fiyatı ise, farklı sitelere bağlı olarak 4500 TL civarında satışta.

Xiaomi Redmi Note 9S

5000 TL Altı Fiyat Performans

Redmi Note 9S modeli de yine uygun fiyatlı tercih edilebilecek modeller arasında yer alıyor. 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolamaya sahip olan modelin fiyatı ise 4500 TL civarında.

İlgili Haberler

>> Samsung Akıllı Telefon Fiyatları Korkunç Zamlar İle Karşı Karşıya

>> Haftalık Telefon Haberleri (2 Temmuz 2022-9 Temmuz 2022)