Xiaomi Otonom Aracının Tasarımı Ortaya Çıktı: Uzaydan İnmiş Gibi

Xiaomi otonom aracının tasarımı

Xiaomi otonom aracının tasarımı büyük bir şaşkınlık yarattı. Açıkçası tasarımı gören kullanıcıların ikiye ayrıldığını söyleyebiliriz. Hadi gelin konuyla ilgili merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Xiaomi şu sıralar farklı konularda tartışmaların odağında yer alıyor. Genelde akıllı telefonlar ile ilgili haberleri ön plana çıkıyor. Ancak bu sefer otonom araçlar üzerinden büyük bir tartışma başladı. Xiaomi otomobil sektörüne güçlü bir giriş yapıyor.

Akıllı telefon üreticisi olan şirketlerin genelde otomobil üretme konusunda da şanslarını denediğini görüyoruz. Mesela Huawei tarafından üretilen elektrikli araçlar piyasada çok ciddi bir değer görüyor. Apple yine benzer şekilde elektrikli araç piyasaya sürmek istiyor. Şimdi ise sıra Xiaomi markasında.

Xiaomi otonom aracının tasarımı

Weibo üzerinden paylaşılan fotoğraflara baktığımızda Xiaomi markasının ilk aracının görüntüleri ortaya çıkıyor. Lidar sensörlerinin ve diğer otonom teknolojilerin bu araçta yer aldığı görülüyor. Yani otonom aracın sahip olması gereken bütün özelliklere sahip. Ancak aracın ekipmanlarına baktığımızda son derece büyük olduğunu görüyoruz.

Xiaomi otonom aracının tasarımı

Muhtemelen Çinli teknoloji devi büyük parçaları kullanmayacak. Çok daha zarif bir araç piyasaya sürmesi bekleniyor. Geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamalara baktığımızda şirketin elektrikli otomobil konusunda kesin kararlı olduğunu görüyoruz.

2024 yılında seri üretime geçiyorlar

Bu aracın 2024 yılından ilk yarısından itibaren seri üretimde olacağı ifade edildi. Bunu direkt ilk ağızdan duyuyoruz. Otonom elektrikli araç projesine çok ciddi miktarda yatırım yapıldı. 1,5 milyar dolarlık yatırım sonunda kullanıcılarla buluşuyor. Xiaomi otonom aracının bu paraya değeceği söyleniyor.

Bu aracın özellikle otonom teknolojilerde büyük bir fark yaratması bekleniyor. Xiaomi bütün teknolojik gücünü bu araçlarda gösterecek. Böylece tamamen insan etkisinden arındırılmış otonom sistemlere sahip araçlar trafikte olacak. Peki siz bu tür araçlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Xiaomi 12 Lite Avrupa Fiyatı Belli Oldu: Serinin En Ucuzu!

>> Xiaomi Redmi Note 11 Serisinin Pil Performansı Mercek Altında! Beklenmeyen sonuçlar mı