Xiaomi 12S Ultra ve Samsung Galaxy S22 Ultra Karşılaştırması!

Xiaomi 12S Ultra ve Samsung Galaxy S22 Ultra

Xiaomi 12S Ultra ve Samsung Galaxy S22 Ultra karşı karşıya. İşte Andorid tarafında en güçlü olarak gösterilen iki telefon arasındaki farklar.

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi 12S serisi Çin’de tanıtılmıştı. Seriye ait 3 farklı modelin piyasaya sürüldüğünü belirtelim. Bu modeller, Xiaomi 12S, 12S Pro ve 12S Ultra olarak sıralanıyor. Söz konusu modeller arasında en çok ilgi gören cihazın Xiaomi 12S Ultra olduğunu belirtelim. Xiaomi’nin bugüne kadar piyasaya sürdüğü en güçlü akıllı telefon olarak karşımıza çıkan model, kamera tarafında Leica ile çalışarak kamera kalitesini zirveye taşıdı. Geçtiğimiz yıllarda Leica ile çalışan Huawei markasının, kamera tarafında zirvede olduğunu söyleyebiliriz. Xiaomi de 12S Ultra modeli ile, Android tarafına en iyi kameraya sahip akıllı telefon iddiasıyla karşımıza çıkıyor.

Söz konusu serinin ülkemizde ne zaman piyasaya sürüleceğine dair herhangi bir sızıntı bulunmuyor. Fakat önümüzdeki günlerde yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Bununla beraber kağıt üzerinde baktığımızda, Xiaomi 12S Ultra modelinin en iyi olacağını düşünebilirsiniz. Bu yazımızda ise sizler için Xiaomi 12S Ultra ve Samsung Galaxy S22 Ultra modelini karşılaştıracağız. İşte iki model arasındaki farklar.

Xiaomi 12S Ultra ve Samsung Galaxy S22 Ultra Karşılaştırması!

Xiaomi 12S Ultra ve Samsung Galaxy S22 Ultra

İki model arasında karşımıza çıkan özellikleri incelemeye başladığımızda, Xiaomi 12S Ultra modelinin, Galaxy S22 Ultra modeli ile hemen hemen aynı boyutlara sahip olduğunu görmekteyiz. Ekran tarafında iki modelde de Quad HD bir ekran bizleri karşılıyor. İşlemci tarafında Samsung tarafında Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 1 yongası bizleri karşılarken, Xiaomi 12S Ultra modelinde, serinin yeni nesil işlemcisi olarak tabir edebileceğimiz 8+ Gen 1 bizleri karşılıyor. Bu konuda Xiaomi 12S Ultra’nın biraz daha güçlü olacağını öngörebiliriz.

Kamera tarafında, kağıt üzerindeki verilerde Xiaomi 12S Ultra ve Samsung Galaxy S22 Ultra modelinden bir adım daha geride kalıyor. Zaten medyada iki modelin kamera performanslarını değerlendirdiğimiz zaman, Samsung’un kamera konusunda biraz daha önde olduğunu görebiliyoruz. Fiyat tarafında ise Xiaomi 12S Ultra’nın daha ucuz olduğunu gözlemliyoruz. Bu yüzden iki markanın da amiral gemisi modellerini kıyasladığımızda, temel hatlarıyla benzer özelliklere sahip olduklarını, fakat fiyat tarafında Xiaomi 12S Ultra’nın 300 dolarlık bir fark attığını söylemek mümkün.

İlgili Haberler

>> Samsung Akıllı Telefon Fiyatları Korkunç Zamlar İle Karşı Karşıya

>> Haftalık Telefon Haberleri (2 Temmuz 2022-9 Temmuz 2022)