6000 TL Altı En İyi Telefonlar: Yakında Fiyatlar Artacak!

6000 TL Altı telefonlar

6000 TL altı en iyi telefonlar listemizde, bu hafta yepyeni modeller sunacağız. İşte fiyatlar artmadan alınacak en iyi akıllı telefonlar.

Türkiye’de genel olarak uygun fiyatlı akıllı telefonlar tercih ediliyor. Her ne kadar Apple tarafında iPhone amiral gemisi serisi ilgi gören, çok  satan akıllı telefonlar arasında yer alsa da, Android tarafında en çok tercih edilen modellerin, giriş orta segment akıllı telefonlar olduğunu belirtelim. Geçtiğimiz yıllarda orta segment akıllı telefon almak için, ortalama 2000-3000 TL’lik bir bütçe ayırmamız yeterli oluyordu. Fakat dolar kuru, salgın ve çip krizi gibi sebeplerden dolayı akıllı telefon fiyatları artmış durumda.

Bu konuyu özellikle ülkemiz bazında değerlendirecek olursak, uzun yıllar idare edebilecek uygun fiyatlı orta segment modellere olan ilgi arttı. Fakat geçtiğimiz yıllarda karşımıza çıkan 2000 TL’lik fiyat etiketi karşımıza çıkmasa da, uzun yıllar kullanılacak bir akıllı telefona göre uygun fiyat olarak tabir edebileceğimiz 6000 TL’den uygun fiyata sahip akıllı telefonları baz aldık. Son zamanlarda fiyatlarda artış gözlemedik. Fakat önümüzde haftalarda telefon fiyatlarının artacağı düşünülüyor. Bu yüzden 6000 TL altı en iyi telefonlar listemizdeki modelleri, değerlendirmenizi öneriyoruz. İşte bu fiyata satın alınabilecek en güçlü modeller.

6000 TL Altı En İyi Telefonlar: Yakında Fiyatlar Artacak!

Samsung Galaxy A33 5G

Samsung Galaxy A53

Farklı sitelere bağlı olarak 5700 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olan model, 5G desteği ile kendisini üst sıralarda gösteriyor. Aynı zamanda 6.4 inçlik bir ekran ile gelen model, 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına da sahip.

Xiaomi Mi 9

6000 TL Altı telefonlar

Söz konusu model, her ne kadar listedeki en eski modeller arasında yer alsa da, amiral gemisi akıllı telefon olarak sunulan bir cihaz olduğu için, hala uzun süre kullanım sağlayacak güçte bir model olarak karşımıza çıkıyor. Fiyatı ise 5500 TL civarında.

Xiaomi Mi 10 Lite

Mi Note 10 Lite

Yine Xiaomi’nin geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdüğü bir model olarak karşımıza çıkan Mi 10 Lite, farklı sitelere bağlı olarak 5900 TL’lik bir fiyat etiketine sahip.

Samsung Galaxy M33 5G

6000 TL Altı telefonlar

Listedeki ikinci 5G destekli modelimiz, 5300 TL’den satışa sunuluyor. Ayrıca 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı ile desteklendiğini ekleyelim.

Redmi Note 10S

6000 TL Altı telefonlar

6000 TL Altı en iyi telefonlar listemizde bu hafta Redmi modeli karşımıza çıkıyor. Redmi’nin uygun fiyatlı Note serisi, serinin en güçlüleri arasında yer alan Note 10S modeli, 4700 TL’lik bir fiyat etiketi ile, listemizdeki en uygun modeller arasında yer alıyor.

İlgili Haberler

>> 24 Saatte İş Türkiye ile Latin Amerika arasındaki köprü oluyor

>> Huawei Mate 50 Pro Ortaya Çıktı: Adam Geldi Adam!