Xiaomi 12S Piyasada Liderliğe Oynayacak!

Xiaomi uygun fiyatlı

Xiaomi 12S serisi hakkında çoğu ayrıntı belli oldu. İşte Android telefon sektöründe liderliğe oynaması beklenen seri hakkında tüm detaylar.

Xiaomi 12 ailesi genişliyor. Geçtiğimiz günlerde serinin Ultra modelinin, hem tasarım görüntüleri, hem de teknik özellikleri ortaya çıkmıştı. Serinin en güçlü modeli olarak anılan Xiaomi 12 Ultra modelinin, kamera konusunda lider olarak görülen Leica ile işbirliği yapacağı kesinleşti diyebiliriz. Seriye ait tanıtılacak olan Xiaomi 12S modeli de, Leica imzalı lensi taşıyacak. Ayrıca  söz konusu modelin teknik özellik tarafında da piyasanın en iyilerinden biri olması bekleniyor.

GeekBench listelerinde ortaya çıkan Xiaomi’nin amiral gemisi modeli, işlemcisi ve RAM/dahili depolama seçenekleri ile karşımıza çıktı. Bununla beraber söz konusu seri ile tanıtılması beklenen, serinin 3 modeli de sızdırılmış durumda. Teknik özellikleri ortaya çıkan, serinin en güçlü modeli olarak sunulacak olan Xiaomi 12S Ultra’nın heyecanla beklendiğini söyleyebiliriz. İşte Türkiye’ye de gelecek olan akıllı telefon serisi hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi 12S Piyasada Liderliğe Oynayacak!

Xiaomi 12S modelinin 12 GB RAM‘i taşıdığını öğrenmiştik. Tabii ki farklı RAM seçenekleri de karşımıza çıkacaktır. Fakat GeekBench’te ortaya çıkan modelin 12 GB RAM‘li versiyonunun olduğunu belirtelim. Muhtemelen 8 GB RAM‘e sahip versiyon da yeni model ile sunulabilir. Diğer sızıntılara göre 120 Hz OLED panele sahip olan model, 67W hızlı şarj teknolojisine sahip olacak. Ayrıca serinin, farklı pazarlara bağlı olarak MediaTek imzalı Dimensity 9000 işlemcisine sahip sürümü de bizleri karşılayabilir.

Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12S Pro hakkında henüz sızdırılan bir detay olmasa da, serinin Ultra modelinin kamera odaklı bir akıllı telefon olacağını biliyoruz. Bu yüzde 12S ve 12S Pro arasındaki farkların, ufak tefek kamera değişiklikleri ve ekran boyutundan ibaret olabileceğini tahmin ediyoruz. Fakat 12S Ultra modeli, seriye ait diğer iki cihazdan çok daha güçlü olacaktır.

Önümüzdeki hafta lansmanı gerçekleşmesi beklenen serinin, fiyat etiketi ve Türkiye ihtimali kesinleşecektir. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> 24 Saatte İş Türkiye ile Latin Amerika arasındaki köprü oluyor

>> Huawei Mate 50 Pro Ortaya Çıktı: Adam Geldi Adam!