Netflix Fiyatlarına İndirim Gelecek: Yeni Reklamlı Paket

Netflix fiyatlarına indirim

Netflix fiyatlarına indirim geliyor. Böylece fiyatların bir miktar daha aşağı çekilmesi amaçlanıyor. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en popüler film ve dizi platformları içerisinde ön sıralarda olan Netflix büyük bir zam yapmıştı. Bu zam ile birlikte fiyatlar tahmin edilenin çok daha üzerine çıktı. Rakipleri kendisinin yarısı kadar abonelik ücreti sunduğu için Netflix geri planda kalma tehlikesi ile karşı karşıya.

Özellikle bazı platformlar Netflix ile kıyaslandığında gerçekten de çok iyi bir fiyat politikasına sahip. Netflix ise bazılarına göre biraz daha pahalı. Şirket reklamlı abonelik hizmeti ile bu dezavantajı ortadan kaldırmak istiyor. Yani bazı kişilere reklamlı abonelik hizmeti sunacak. Böylece önemli bir sorun ortadan kalkmış olacak.

Netflix fiyatlarında indirim geliyor

Netflix ile ilgili eğer siz de pahalı yorumları yapıyorsanız bu yeni abonelik sistemi tam size göre olabilir. Bu yeni sistem ile birlikte şirket daha uygun fiyatlı çözümler sunacak. Hatırlayacağınız üzere Netflix 10 yıllık tarihinde ilk defa kullanıcı sayısında çok sert bir düşüş yaşamıştı. Bununla paralel olarak şirketin hisseleri korkunç bir düşüş yaşadı.

Netflix fiyatlarına indirim

Ortaya çıkan bu gelişmeler ile birlikte Netflix yeni kararlar almak zorunda kaldı. Bu kararlardan bir tanesi de fiyat ile ilgiliydi. Disney Plus Mart ayında reklamlı bir abonelik sistemi üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Üstelik Netflix fiyatının yarı yarıya olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’de de Exxen doğru orantılı bir tarife uyguluyor.

Reklamlı abonelik sistemleri yaygınlaşabilir

Abonelik isteyen birisinin şu anda aylık olarak en az 37,99 TL ödeme yapması gerekiyor. En fazla ise 77,99 TL aylık abonelik sistemi var. Fakat yeni reklamlı abonelik sistemi ile birlikte bunun çok daha aşağılara çekileceği tahmin ediliyor. En azından bunun neredeyse kesin olduğunu söyleyebiliriz.

Netflix bu tür yeni abonelik sistemleri ile rakiplerinin önüne geçmeye çalışıyor. Bu her ne kadar kolay olmasa bile yine de denemeye değer.

İlgili Haberler:

>> Pera Palas’ta Gece Yarısı, Zirvede! Netflix Türkiye’de Şu an En Çok İzlenen 10 Yapım

>> Eğer Netflix Şifrenizi Paylaşıyorsanız, Ekstra Para Ödemeniz Gerekebilir!