Açık Alanda Sigara İçmek Yasaklandı İşte Tüm Detaylar

Türkiye tam kapanmaya

İçişleri Bakanlığı tarafından alınan bir karar ile birlikte açık alanda sigara içmek yasaklandı. İşte alınan karar ile ilgili tüm detaylar.

.

Sigara kullanan kişilerin maskelerini çıkarması, halk sağlığı açısından tehlike oluşturuyordu. Bazıları maskelerini tamamen çıkarmayı tercih ederken kimileri ise çene altına atabiliyordu. İçişleri Bakanlığı tarafından bu durum sağlık açısından zararlı bulundu. Vatandaşların yoğun olduğu yerlerde koronavirüs önlemleri daha daha sıkılaştırılıyor.

Toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından risk oluşturan bazı davranışlar bulunuyor. Sigara kullanımı, bildiğiniz üzere bu nedenden dolayı kafelerde yasaklanmıştı. Şimdi ise salgını önlemek için böyle bir önlem alındığı söyleniyor.

Açık alanda sigara içmek yasaklandı ve bu daha başlangıç

İçişleri Bakanlığı tarafından alınan sigara yasağı kararı başlangıç oldu. Muhtemelen kısa bir süre içerisinde; cadde, sokak, park, bahçe, piknik alanı ve daha birçok yerde ekstra önlemler alınacak. Salgının Türkiye genelinde çok fazla artış göstermesi bu durumun en önemli nedeni.

  • Öncelikle 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için 6 saatlik sokağa çıkma yasağı konulabilir.
  • Kafeler ve diğer toplanma alanları daha sıkı tedbirlere tabi olabilir.
  • Gençler için yeniden sokağa çıkma yasağı önlemi alınabilir.
  • Maskesini doğru takmayan kişiler için ceza vermenin bir yolu açılabilir.

Bütün bunlar İçişleri Bakanlığı tarafından değerlendirilen maddeler. Gelen yeni kararlara göre, açık alanda sigara içmek yasaklandı haberleri kesinleşti. Hem sigara içme konusunda hem de yukarıdaki maddelerde bakanlığın çok ciddi olduğu görülüyor.

açık alanda sigara içmek

Son zamanlarda hemen yasak kararı almak yerine duruma göre davranma stratejisi geliştirildi. O ara vaka sayılarında artış yaşanıyorsa ek önlemler alınabiliyor. Şehir bazında vaka sayıları yükselirse o şehirdeki yaşlılara ek tedbirler getirilebilir. Bu tedbirlere herkesin uyması gerekiyor. Aksi halde, muhtemelen cezai işlem yapılacaktır.

Tüm bunların yapılma nedenleri pandemi sebebiyle ölen kişilerin sayısını azaltmak. Bakanlık tarafından yayınlanan “açık alanda sigara içmek yasaklandı” haberi, yine büyük oranda tedbir amaçlı yapılıyor. Sizce pandeminin önlenmesi için daha başka ne tür tedbirler alınmalı? Önerilerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Koronavirüs Kesin Tedavisi Bulundu İddiaları ABD’den Geldi

>> AstraZeneca Koronavirüs Aşısı İçin Net Tarih Verdi Fiyatı Bile Belli Oldu


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here