Koronavirüs Kesin Tedavisi Bulundu İddiaları ABD’den Geldi

Koronavirüs Kesin Tedavisi Bulundu İddiaları ABD’den Geldi

Koronavirüs kesin tedavisi
Google News Abone Ol

Tüm dünyada salgın haline dönüşen Koronavirüs, kesin tedavisi ile gündemde. Herkesi mutlu edecek bu güzel haber ABD’den geldi. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Bugüne kadar 45 milyon civarında insanın hastalanmasına neden olan Koronavirüs, hızla yayılmaya devam ediyor. İlk başlarda az sayıda insana bulaşan saldın, zamanla etki alanını büyük oranda artırdı.

Çin’in Wuhan kentinde başladıktan sonra hızla yayılan bu virüs ölümcül bazı etkilere de sahip. Koronavirüs salgınında, aşı çalışmaları devam ederken aynı zamanda tedavi için de bazı yöntemler deneniyor. Mesela geçtiğimiz günlerde Donald Trump için oldukça önemli bir tedavi uygulanmıştı. Şimdi ise kesin tedavinin olduğu ifade ediliyor.

Koronavirüs kesin tedavisi her yere ulaştırılacak

ABD’de yaşayan Dr. Mehmet Çilingiroğlu, son derece önemli bir paylaşımda bulundu. Buna göre virüsü kesin olarak tedavi edecek bir karışım tespit edildi. Bu karışım sayesinde insanlar hastalığı hemen atlatabilecek. Rekombinant teknolojisiyle geliştirilen Monoklonal antibodyler, bu virüs ile mücadelede son derece etkili.

Koronavirüs kesin tedavisi

Bütün bilim insanları salgınla mücadele ederken virüsün bazı noktalarına odaklandı. Virüse ait hayati proteinler yok edilerek tedavi sağlanmak istendi. Koronavirüs kesin tedavisi için monoklonal antibody yöntemi uygulandı ve önemli sonuçlar elde edildi. Devam eden son çalışmalarla birlikte Faz 2 – Faz 3 evresi de neredeyse aşıldı.

Bütün bu gelişmeler hastalığın çok kısa bir süre içerisinde tamamen atlatılabileceğini gösteriyor. Çilingiroğlu tarafından twitter üzerinden yapılan paylaşımda, “Virüsün kesin tedavisini bulunmuştur” ifadesi yer aldı. Yani hiçbir soru işaretine yer vermedi. Bilim insanları genellikle yeni bir duyuru yaptığında kolay kolay kesin konuşmazlar.

Antikor kokteyli olarak da bilinen ilaçları Regeneron firması üretiyor ve bu konuda oldukça başarılı. Remdesivir ve Deksametazon gibi ilaçlar Trump’a da verilmişti. Yukarıya Dr. Mehmet Çilingiroğlu tarafından ilan edilen Koronavirüs kesin tedavisi ile alakalı twitter paylaşımını bıraktık. Kendisi detayları oradan aktardı. Sizce bu seferki ilaç işe yarayabilir mi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Koronavirüse Yakalananlar Okula Devam Edebilecek: İşte Tüm Detaylar!

>> Yerli Aşı Çalışmaları Deney Aşamasını Geçmek Üzere: Neredeyse Hazır!


CEVAP VER