Akbank Kesintisi Müşterileri İsyan Ettirdi: Bankadan Açıklama Geldi

Akbank kesintisi hakkında

Akbank kesintisi müşterileri isyan ettirmeye devam ediyor. Yaklaşık olarak 36 saattir devam eden kesintiler siber saldırı iddialarını güçlendiriyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte göz atalım.

Türkiye’nin en önemli bankalarından bir tanesi olarak bilinen Akbank genellikle güçlü bir altyapıya sahip. Kullanıcılar siber saldırı konusunda herhangi bir problem ile karşılaşmadı. Fakat son 36 saattir sistem neredeyse tamamen kapanmış durumda. Normal şartlarda herhangi bir bankanın sadece 10 dakika bile hizmet vermemesi büyük zararlara yol açıyor.

Sadece banka için değil aynı şekilde müşterilerin de benzer kötü durumlarda olduğunu söyleyebiliriz. Akbank tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında sistemlerinde yavaşlama olduğu ve ilgili birimlerin çalışmaya devam ettiği ifade edildi. Yani siber saldırı veya başka bir detaydan bahsedilmedi.

Akbank kesintisi müşterileri panikletmeye devam ediyor

Yaşanan tüm bu gelişmeler Akbank müşterilerini isyan ettirdi. Kullanıcılar mobil ve internet şubelerine erişemiyor. Normal şartlarda bu hizmetleri hızlı bir şekilde veren Akbank bu defa işlem yapamaz hale geldi. Hatta bazı müşteriler ATM’ler ile ilgili de sorunlar yaşandığını ifade etti.

Akbank kesintisi müşterileri

Kredi çekecek olan veya mevcut kredi borcunu ödemek isteyenler yine aynı şekilde erişim sağlayamıyor. Pandemi döneminde zor durumda kaldığı için kredi çekmek isteyen birçok kişi tedirgin. Ayrıca parası bankada olan kişiler panik halde ve Akbank net bir açıklama yapmadı. İlgili birimlerin konuyla meşgul olduklarını söylemekle yetindi.

Akbank yönetimi ana bilgisayarda sorun olduğunu söylüyor

Türkiye’de ve dünyada önemli bankalar arasında yer alan Akbank başka bazı açıklamalara da yer verdi. Bu açıklamalarda siber saldırı iddiaları ile ilgili söylentilerin doğru olmadığı ifade edildi. Ayrıca ana bilgisayarda problem yaşandığı ve bu problemin giderilir giderilmez kullanıcıların yeniden bağlantı kuracağı söylendi.

Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması da büyük önem gösterdiğini ifade eden banka kredi kartı son ödeme tarihlerini bir gün öteledi. Ayrıca ekstra kredi ve taksit ödemelerinde herhangi bir gecikme faizi yansıtılmayacağı ifade edildi. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> iPhone Wi-Fi Hatası ile Bazı Ağ İsimleri Bağlantıyı Kesebiliyor

>> Apple’ın tahtı tehlikede! Android işletim sistemi iOS’i geride bıraktı!