Amazon Tesla Çalışanlarını İstiyor: Elon Musk İle Büyük Kapışma

Amazon Tesla çalışanlarını

Amazon Tesla çalışanlarını kendi bünyesine katmak istiyor. Bunun için yapması gereken tek şey ilanlar vermek. İşte şu anda Amazon tam olarak bunu gerçekleştiriyor.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Amazon şu sıralar kafayı Tesla çalışanlarına taktı. Twitter platformunu satın almak isteyen Elon Musk ise başka işlerle uğraşıyor. Ancak kendisinin yaptığı bazı açıklamalar büyük tepki toplamıştı. Bu tepki nedeniyle çalışanların işten ayrılma ihtimali ortaya çıktı.

Genel olarak bakıldığında Elon Musk çok çalışkan bir girişimci. Hatta bazen bunu biraz fazla abarttığı bile söyleniyor. Kendisi evden çalışmayı desteklemiyor ve çalışanların en az 40 saat ofiste olması gerektiğini belirtiyor. İşte tam da bu nedenle bazı Tesla çalışanlarının işten ayrılma ihtimali ortaya çıktı. Ancak işin başka bir boyutu daha var.

Amazon Tesla çalışanlarını istiyor

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda Elon Musk 10 bin Tesla çalışanını işten kovabilir. Böyle bir durumda çok ciddi bir kesim işsiz kalacak. Amazon işte tam olarak bu kişilerin peşine düşüyor. Hem Tesla markasından istifa edenleri hem de diğer şirketlerden kovulanları kendi bünyesinde toplayacak.

Amazon Tesla çalışanlarını

Amazon kurucusu Jeff Bezos ile Elon Musk uzun bir süredir tartışıyor. Hatta bu tartışmalar çok ileri boyutlara taşındı. İşte tam da bu nedenle Amazon adeta intikam almak istiyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalara baktığımızda Musk’tan mutlu olmayan çalışanların Amazon web hizmetlerine çağrıldığı ifade edildi.

Büyük şirketlerde rekabet artıyor

Özellikle büyük şirketlerde rekabetin çok ciddi oranlarda arttığını görüyoruz. ABD merkezli Amazon ise bu rekabette öne geçmeye çalışıyor. Şirket özellikle süresiz olarak evden çalışılmasına olanak tanıyor. Sadece bu bile onun tercih edilmesi için yeterli oluyor.

Günümüzde birçok parametre var. Çalışanlar her şirkete emek vermek istemiyor. Özellikle uzaktan çalışma imkanı olmayan şirketlere kesinlikle yanaşmıyorlar. Bakalım bu rekabet nereye kadar gidecek?

İlgili Haberler:

>> Uygun Fiyatlı Tesla Otomobil İçin Düğmeye Basıldı: Geliyor Gelmekte Olan

>> Tesla Türkiye’de Satışa Sunulacak: Faaliyetler Yakında Başlayabilir