Google Android 12 İçin İptal Kararı Verdi: Herkesi Şaşırttı

Google Android 12 için

Google Android 12 için iptal kararı aldı. Böylece gündeme bomba gibi düşmeyi başardı. Hadi gelin konuyla ilgili detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük teknoloji markaları içerisinde yer alan Google son dönemlerde ilginç kararlar alıyor. Bu kararlardan bir tanesi de Android 12 oldu. Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda Android 12 için artık güncelleme verilmeyeceği ifade edildi. Böylece Pixel telefonlarda beta dönemi tamamen ortadan kalkıyor.

Android 13 beta programı bugünlerde başladı. Bu yeni program ile birlikte Android artık yeni sürüme tamamen hazır hale gelmeye çalışıyor. Fakat Android 12 için kullanıcıların pek hoşuna gitmeyecek kararlar alınıyor. Bu kararlardan bir tanesi de yeni sürümlerin kaldırılması ile ilgiliydi.

Google Android 12 için kararını verdi

Google tarafından bazı beta programları kapatılıyor. Kapatılan beta programlarının Android 12 ile ilgili olması kullanıcılarda endişe yarattı. Birçok kişi henüz bu güncellemeye tam olarak ısınmamıştı bile. Android 13 beta veya kararlı Android 12 sürümüne geçmek isteyenler endişeli.

Google Android 12 için

Google bununla kalmadı. Aynı zamanda Android 12 işletim sistemine geçmeyen kullanıcıları önümüzdeki haftalarda otomatik olarak taşıyacak. Böylece kesin olarak yine güncelleme alınacak. Android 12 önizleme programına katılan kişiler ise güncellemeyi yine otomatik olarak alabilecek.

Android 13 için hazırlıklar tamam

ABD’li teknoloji devi tarafından geliştirilen yeni Android sürümü için son güncellemeler yapılıyor. Böylece tüm kullanıcıların rahatlıkla tercih edebileceği yeni bir işletim sistemi ortaya çıkacak. Android 12 ise bunun ilk basamağı olacak.

Her ne kadar Android 13 işletim sistemine yönlendirme yapılsa bile yine de Android 12 kullanan kişi sayısı bile yeterli düzeyde değil. Dijital aşı kartı gibi özellikler yer alan Android 12 önümüzdeki haftalarda mecburi olarak daha fazla tercih edilecek. Peki sizce Android yeteri düzeyde güncelleme sağlıyor mu?

İlgili Haberler:

>> Samsung Android 12 Güncellemesi Yeni Cihazlara Geliyor: İşte O Liste

>> Samsung Bu Cihaza Güncelleme Getirdi: Android 12 Güncellemesi Geldi