Android 12 Yeni Özelliklerini Tek Tek Sıraladık: Bomba Gibi Özellikler (Liste)

Samsung cihazı Android 12

Herkesin büyük bir merakla beklediği Android 12 yeni özelliklerini tek tek sıraladık. Kullanıcılar özellikle yeni sürüm ile birlikte birçok özellik kazanmayı umuyor. Hadi gelin merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemi düzenli olarak güncelleme alıyor. Bu güncellemelerin kullanıcılarda olumlu etki yarattığının farkına varan geliştirici ekip sürekli olarak yeni özellikler ekliyor. Google Android geliştiricileri blog sayfasında ne tür yeni özelliklerin geleceğini açıkladı.

Android 12 yeni özelliklerini sıraladık

Geliştiricilerin en gözde güncellemelerinden bir tanesi olarak bilinen Android 12 bazı yeni özellikler getiriyor. Bu özelliklerden bazıları kullanıcılar tarafından fazlasıyla beğenilecek gibi görünüyor.

Android 12 yeni özelliklerini

  • Google for Games developer Summit için önemli bir özellik yayınlandı. Oyun panosu özelliği sayesinde kullanıcılar yardımcı programlara kolay bir şekilde erişebilecek.
  • Android platformuna gelecek olan yeni bir özellik ise depolama ayarları ile ilgili. Cihazınızda çöp kutusunun ne kadarlık bir yer kapladığı bu yeni güncellemede gösterilecek.
  • Yeni Android platformunda medya oynatıcı eskisinden daha entegre bir şekilde çalışacak.
  • Özellikle Pixel telefonlardaki cihaz kişiselleştirme hizmetleri bazı yeni özellikler sunacak. Mesela uygulamalarda yer alan son bağlantıları hızlıca kopyalama imkanı olacak.
  • Yeni temalı simgeler Android 12 platformunda kullanıcılara sunulacak.
  • Ayarlar simgesi ise bundan sonra renksiz görünecek. Hatırlayacağınız üzere ikonlar önceden renkli bir tasarımla geliyordu. Şimdi ise renksiz bir tasarım kullanıcıların beğenisine sunulacak.
  • Telefonun alt kısmından yukarıya doğru kaydırarak Google Asistan açılabiliyordu. Şimdi ise bu özellik kaldırıldı.

Android 12 daha başka özelliklerle gelebilir

Bildiğiniz üzere işletim sistemleri güncelleme yaparken Beta özellikler yayınlıyor. Böylece kullanıcılar ne tür yeni özelliklerin geleceğini az ya da çok tahmin edebiliyor. Ortaya çıkan son detaylarla birlikte Android 12 işletim sisteminde ne tür özelliklerin kullanılacağı az ya da çok belli oldu.

Yüksek bir ihtimalle daha birçok özellik bu yeni işletim sisteminde yer alacak. Peki sizce Android 12 ile birlikte daha başka hangi özellikler gelmeli? Yorumlar bölümünden düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Android 12 Oyun Konusunda Aceleci Olacak: İndirirken Oynamak Mümkün!

>> WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği Sonunda Geldi: Android ve iOS Kullanıcıları Deneyebilir