Android 13 Beta Güncellemesini Alan İlk Telefon Belli Oldu!

Android 13 Beta

Android 13 Beta sürümünü Pixel telefonlarının dışında kullanabilen ilk telefon belli oldu. İşte yeni özelliklerden faydalanabilecek o model.

OnePlus markasının bir süredir ülkemize de hizmet verdiğini biliyoruz. Henüz tüm modellerini ülkemize getirmese de, bazı modelleri OnePlus garantili olarak karşımıza çıkıyor. Fakat yine de piyasadaki diğer markalar gibi model yelpazesinin geniş olduğunu söyleyemeyiz. Fakat her geçen yıl daha fazla model sunan bir marka olarak karşımıza çıkıyor. OnePlus’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı 600 dolarlık canavarı OnePlus 10T, söz konusu güncellemeyi alan Pixel modellerinin dışındaki ilk model oldu.

Tabii ki Android 13 kararlı sürümü ne yazık ki her cihaz alamayacak. Özellikle tanıtılmasının üzerinden yıllar geçmiş olan cihazlar, yeni güncellemeden mahrum kalacaktır. Çünkü akıllı telefonlar piyasaya sürüldüğünde ‘Belirlenen yıl kadar güncelleme garantisi’ ile karşımıza çıktığını ekleyelim. Bu yüzden eğer güncel bir akıllı telefon kullanıyorsanız, Andro­id 13 sürümüne rahatlıkla geçiş yapabilirsiniz. Fakat güncel olmayan, piyasaya sürüleli yıllar olmuş bir akıllı telefon kullanıyorsanız, Android 13 güncellemesini almama ihtimaliniz mevcut.

Android 13 Beta Güncellemesini Alan İlk Telefon Belli Oldu!

Android 13 ile gelecek çoğu özelliğin, zaten Beta programlarından ortaya çıktığını biliyoruz. Uygulama başına dil desteği, HDR video, Bluetooth LE Ses ve USB üzerinden MIDI 2.0 desteği gibi gizlilik tarafında önemli özellikler ile gelecek olan sürüm, Android tarafında karşımıza çıkan güvenlik açıkları söylentilerine dur demeyi amaçlıyor.

Android 13 Beta

Eğer Google’ın üretmiş olduğu Pixel marka bir akıllı telefon kullanıyorsanız, An­droid 13 güncellemesini alacak olan ilk telefonlardan birine sahipsiniz demektir. Zaten Google’ın Pixel modelleri, Android Beta programına da dahil tutulan, güncellemeleri ilk alan Android akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Bu yüzden önümüzdeki haftalarda kararlı sürüm yayınlandığı takdirde Pixel kullanıcıları söz konusu sürüme rahatlıkla erişebilecek. Önümüzdeki günlerde Andr­oid 13 ile sunulacak olan özellikler hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Android 13 kararlı güncellemesini alacak cihazlar hakkında yeni sızıntılardan haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Diri Diri Mezara Gömülen Kadın, Apple Watch ile Kurtuldu!