Android 13 Çıkış Tarihi Belli Olmaya Başladı: Son Sürüm Geliyor

Android 13 çıkış tarihi

Android 13 çıkış tarihi ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Google özellikle son dönemlerde Android son sürümü için büyük çaba harcıyor.

Dünyanın en fazla tercih edilen işletim sistemleri içerisinde yer alan Android yeni güncellemeler ile kullanıcılara geliyor. Bu güncellemeler sayesinde çok daha kullanışlı bir işletim sistemi ortaya çıkıyor. Peki Android 13 kullanıcılara ne zaman tam olarak dağıtılacak. Bununla ilgili ilginç söylentiler ortaya çıkmaya başladı.

Android 13 muhtemelen normalden daha erken bir süre içerisinde yayınlanacak. Google böylece güncellenmiş olan işletim sistemini daha fazla kişiye ulaştırmak istiyor. Android 13 Beta 1, Nisan ayının sonlarında kullanıcılarla buluştu. Mayıs ayında yapılan Google etkinliğine baktığımızda resmi sürüm duyurusu gerçekleşmişti.

Android 13 çıkış tarihi netleşiyor

Google genellikle tüm işletim sistemlerinde benzer yöntemleri tercih ediyor. Mesela Temmuz ayında Android 13 Beta 4 kullanıcılarla paylaşıldı. Muhtemelen Eylül ayından itibaren bütün kullanıcılar bahsi geçen işletim sistemini kullanabilecek. Fakat hemen öncesinde Ağustos 2022 güvenlik bülteni yayınlanacak.Android 13 çıkış tarihi

2022 Ağustos güvenlik bülteni detaylarına baktığımızda Eylül ayı içerisinde tüm kullanıcılara yeni sürümün ulaşacağı ifade ediliyor. Android sürümü güvenlik açıklarını tamamen kapatacak. Böylece tüm kullanıcılara ulaşmak için yeterli seviyeye gelmiş olacak.

Google tamamen hazır bir işletim sistemi istiyor

Google kullanıcılarla paylaşmak için genellikle hazır işletim sistemleri tercih ediyor. Yani Android 13 hem güvenlik hem de diğer konularda yeterli seviyeye ulaşmalı. Aksi halde şirket bunu kullanıcılarla paylaşmayacak. Özellikle güvenlik açıkları nedeniyle kullanıcıların mağdur olması şirketi çok zor durumda bırakacaktır. Android 13 çıkış tarihi buna göre şekillenecek.

Eylül ayı içerisinde yeni güncel işletim sistemi kullanıcılarla paylaşılacak. Google daha şimdiden bunun heyecanını yaşıyor. Peki sizce yeni işletim sistemi kullanıcılarla paylaşılmadan önce hangi özellikleri alması gerekiyor. Konuyla ilgili düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Android iPhone WhatsApp Aktarımı Mümkün Olacak: iPhone’a Geçme Zamanı

>> Android 13 Kararlı Sürümü Yakında Geliyor: Son Beta Yayınlandı!