iPhone 14 Serisi Uzun Süredir Beklenen Özelliği Alıyor!

iPhone 15 serisinin tanıtım

iPhone 14 serisi ile birlikte kullanıcıların uzun süredir beklediği özellik tanıtılacak. İşte yeni seri hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

. .

Uzun süredir Andorid tarafında ters kablosuz şarj özelliğinin kullanıldığını biliyoruz. Söz konusu özellik, Huawei öncülüğünde karşımıza çıkmıştı. Fakat Apple’ın iPhone modellerinde ne yazık ki sunulmamıştı. İddialara göre iPhone 14 serisi ile birlikte ters kablosuz şarj sevenleri ile buluşacak. Özellikle ekosistem cihazları tarafında bu özelliğin işe yarayacağını söyleyebiliriz.

Örneğin iPhone 14 telefonunuzla vakit geçirirken, Apple ekosisteminde karşımıza çıkan Apple Watch veya AirPods modellerini telefonun arkasından şarj etmek mümkün olacak. Eğer Apple ekosistemine ait bir cihazınız yoksa, kablosuz şarjı destekleyen herhangi bir cihazı da yine iPhone 14 modeliniz ile şarj etmek mümkün hale gelecek. Bununla beraber serinin teknik özellikleri de ortaya çıkmış durumda.

iPhone 14 Serisi Uzun Süredir Beklenen Özelliği Alıyor!

iPhone 14 Serisi

iPhone 14 Pro modelinde 6.1 inç boyutunda bir ekran bizleri karşılayacak. bununla beraber işlemci tarafında yine Apple tarafından geliştirilen A16 Bionic işlemcisinin bulunacağını da belirtelim. Söz konusu işlemci 5 nm üretim sürecinden geçecek. Söz konusu işlemcide transistörler arası mesafe minimuma indirgendiği için performans tarafında avantaj sağlayacaktır. Transistörler arası mesafenin minimum hale indirgenmesi, hem enerji verimliliğini arttıracak, hem de ısınma tarafında karşımıza çıkan sorunlar son bulacak.

Fakat Android tarafında piyasaya sürülen amiral gemisi işlemcilerin 4 nm üretim sürecinden geçtiğini biliyoruz. Yani Android’in amiral gemisi modellerinin, bu konuda yeni nesil cihazlar olarak sunulduğunu söyleyebiliriz. Fakat Apple’ın işlemcilerinin başarısını hepimiz biliyoruz. Bu yüzden her ne kadar 5 nm üretim sürecinden geçen işlemciler karşımıza çıkacak olsa da, performans tarafında şüpheniz en güçlü işlemci olarak anılacaktır.

Bununla beraber LTPO panelden yararlanacak olan iPhone 14 serisi, Always On Display olarak adlandırılan her zaman açık özelliğini de barındıracak. Uzun süredir Andorid akıllı telefonlarda karşımıza çıkan her zaman açık ekran özelliği, Apple kullancııların en çok şikayet ettiğini özelliklerden biriydi. Apple’ın, yeni serisinde AOD özelliği ile karşımıza çıkması da rakiplerine karşı önemli bir avantaj sağlamasına neden olacaktır. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy Watch 5 Dakikalar İçerisinde Şarj Olacak!

. . . . .