Android iPhone WhatsApp Aktarımı Mümkün Olacak: iPhone’a Geçme Zamanı

iPhone reklam gösterme

WhatsApp, Android cihazlardan iPhone modellerine dosya aktarımı mümkün hale getirecek özellik üzerinde çalışıyor. İşte detaylar.

Çoğu Android kullanıcısının, iPhone modellerine geçtiğinde yakındığı en büyük konu, WhatsApp konuşmaları. Henüz ortak bir bulut yedekleme servisi olmadığı için, Android tarafında olan Andorid’de kalıyor. Daha önceden Android kullanan ve iPhone’a geçmek isteyen kullanıcılarının, WhatsApp ve bazı verilerinin aktarımı konusunda problem yaşandığını belirtelim. hatta sırf WhatsApp konuşmaları aktarılmadığı için iPhone’a geçemeyen kullanıcılar dahi bulunuyor. Söz konusu katarımı sağlamak için bazı üçüncü parti yazılımlar mevcut. Fakat bu yazılımların sağlıklı olmadığını, verilerinizin, çalınabileceğini hatta kaybolabileceğini belirtelim.

Whatsapp ise Android ile iOS arasında geçiş yapan kullanıcılar için yeni bir yedekleme sistemi üzerinde çalıştığını açıkladı. İddialara göre ilk olarak WhatsApp Beta programında test edilen özellik sayesinde, iPhone modeline geçmek isteyen Android kullanıcıları, WhatsApp’ın Beta programında sunduğu yeni özellik sayesinde, konuşmalarını ve medyalarını iPhone modeline aktarabilecek. Tabii ki söz konusu özelliğin şu anlık yalnızca Beta kullanıcıları için sunulacağını, önümüzdeki aylarda tüm kullanıcılar için kullanılabilir hale geleceğini belirtelim. İşte WhatsApp’ın yıllardır beklendiği yeni özelliği hakkında tüm ayrıntılar.

Android iPhone WhatsApp Aktarımı Mümkün Olacak: iPhone’a Geçme Zamanı

Android iPhone WhatsApp Aktarımı Android iPhone WhatsApp Aktarımı

Android iPhone arasında WhatsApp aktarımı artık mümkün hale gelecek. Fakat bu özelliğin kullanılabilir olması için bazı şartların olduğunu belirtelim.

  • Android 5 (Lollipop) veya üzeri, WhatsApp (Android) 2.22.7.74 veya üzeri sürüm
  • iOS 15.5, WhatsApp (iOS) 2.22.10.70 veya üzeri
  • Eski telefondakiyle aynı telefon numarası
  • Yalnızca iPhone’un ilk kurulumu sırasında bu işlem yapılabilir.

Apple tarafından geliştirilen iOS’a Taşı uygulamasını buradaki linkten indirebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde mesajlar aktarılırken, ödeme mesajları ve WhatsApp arama geçmişinizin iPhone modelinde taşınmadığını ekleyelim. Fakat en azından mesajların aktarılıyor olması dahi, önümüzdeki dönemlerde arama geçmişi dahil bütün verilerin aktarılabildiği bir güncellemenin yayınlanacağı düşünülüyor. Önümüzdeki günlerde Android ve iOS arasında geçiş yapan kullanıcıların, kullanımını kolaylaştıracak yeni yöntemleri anlatmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> iPhone 14 Yeni Ön Kamera Özelliği İle Fark Yaratacak!

>> Samsung Galaxy Watch 5 Serisi Hakkında Yeni Ayrıntılar Belli Oldu!