Android 13 Muhteşem Özellikler İle Geliyor: İşte İlk Sızıntılar

Akıllı telefonunuzun güncelleme ömrü

Yakın tarihte Beta programının yayınlanması beklenen Android 13 hakkında ilk sızıntılar gerçekleşti. İşte yeni sürümün sunacağı özellikler.

.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın son aylarında Android 12 kararlı sürümü yayınlandı. Daha sonraki haftalarda ise söz konusu güncellemeyi destekleyen telefonlar birer birer güncellendi. Android 11’e göre daha optimize olan yeni sürüm, kullanıcıların tarafından ilgiyle karşılandı. Aynı zamanda performans anlamında da önemli iyileştirmelere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle sunduğu oyun modu sayesinde maksimum performansı amaçlayan sürüm, oyun hazzını Android kullanıcılarına sonuna kadar yaşatıyor. Henüz Android 12 yeni tanıtılmışken, hala bile Android 12’ye geçmeyen modeller varken Android 13 hakkında ilk sızıntılar gerçekleşti. Daha görsel açıdan değişiklikler ile karşımıza çıkacak Android 13, yeni bir işletim sistemi görünümü yaşatacak. Ayrıca cihaz hakkında kuklacılara sunulacak olan bazı özellikler de kullanımı kolaylaştırma yolunda önemli gelişilmeler sağlayacak. İşte Android 13 hakkında ortaya çıkan ilk sızıntılar.

Android 13 Muhteşem Özellikler İle Geliyor: İşte İlk Sızıntılar

Henüz resmî bir açıklama olmamasına rağmen And­roid 13 hakkında ilk görüntüler geldi. Ekran görüntülerini ilk incelediğimizde, dinamik temalara ait dört yeni stilin Android 13 sürümünde bizleri karşılayacağını görmekteyiz. TONAL_SPOT, VIBRANT, EXPRESSIVE ve SPRITZ isimleri ile öne çıkan dört yeni dinamik tema stili, arayüze göre farklı renkler ile özelleştirmeyi amaçlıyor.

Android 13

Sızdırılan bilgilere göre Google, Android 13’te tek tuşla dosya paylaşım özelliğini sunacak. İki Android 13 sürümünün yüklü olduğu cihazlar arasında, iki cihazı birbirine yakınlaştırarak dosya vb. aktarımı mümkün hale gelecek. Tabii ki bu özelliklerin henüz resmiyet kazanmadığını, ancak tanıtıma yakın bir tarihte yeni sürüm ile sunulacak özelliklerin kesinleşebileceğini de belirtelim.

Eğer Android 13 yüklü akıllı telefonunuz, başka bir akıllı cihaz ile yeterince yakın bir mesafedeyse, ekranda dosyayı paylaşabilmeniz için bir ibare belirecek ve tek dokunuşla kısa sürede dosyanın kablosuz olarak paylaşımını gerçekleştirebileceksiniz. Önümüzdeki günlerde yeni sürüm hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Ayrıca yeni güncellemeyi ilk alacak cihazlar hakkında da herhangi bir sızıntı bulunmuyor.

İlgili Haberler:

>> Apple Servis Ücretleri Ağızları Açık Bıraktı: Kimse Bu Kadarını Beklemiyordu

>> Apple Akıllı Gözlük Modelinin Çıkış Tarihi Kesinleşiyor: Yeni Detaylar Geldi

. . . .