Android 14 Alacak İlk Telefonlar Belli Oldu!

Android 14 Alacak Telefonlar

Android 14 alacak olan ilk cihazlar belli oldu. İşte Google tarafından üretilen modelde kullanılacak sürüm hakkında ortaya çıka tüm ayrıntılar.

Geçtiğimiz aylarda Android 13 sürümünün yavaş yavaş tüm cihazlar için güncelleme olarak geldiğini biliyoruz. Tabii ki söz konusu sürüm her telefondan optimize olarak çalışamayabiliyor. Örneğin Google, kendi modellerinde Android 13 sürümünü oldukça optimize bir şekilde piyasaya sürmüştü. Fakat ne yazık ki bazı telefonlarda yeni Andorid sürümünün sorunlar ile karşımıza çıktığını belirtelim. iPhone 14 serisinde ise diğer sürümlerden farklı olarak köklü değişiklikler karşımıza çıkacak. Yani basit düzeltmeler ve ufak tema farkları yerine Android 14 sürümünde çok daha farklı bir işletim sistemi görmeye başlayacağız.

Geçtiğimiz haftalarda hakkında bazı sızıntılarına şahit olduğumuz sürümün ilk test edileceği telefonlar belli oldu. Tabii ki geçtiğimiz yıllarda karşımıza çıkan sürümlerde olduğu gibi bu yıl da ilk olarak Google’ın Pixel modellerinde karşımıza çıkacak. Genellikle Google, Pixel modellerinde daha optimize çalıştığı için, ilk kendi telefonlarında Beta versiyonunu test edebiliyor. Her ne kadar farkı telefonlara geçince optimizasyon tarafında sorunlar yaşansa bile zamanda bu sorunlar fixleniyor. İşte Android 14 sürümünü alacak ilk telefonlar hakkında tüm detaylar.

Android 14 Alacak İlk Telefonlar Belli Oldu!

Google’ın Pixel 8 ve 8 Pro modellerinde, Android 14 sürümü test edilecek. Daha sonrasında ise diğer Google modellerine gelmesi bekleniyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Google modellerinde test edildikten sonra, anlaşmaya varılan markanın modeli ile başlanıp tüm desteklenen Android modeller ile sunulacaktır.

Android 14

Bu yılın son çeyreğine kadar Google Pixel modellerinin tanıtılmayacağını biliyorsunuz. Bu da Android 14 sürümünün beklenenden geç gelebileceği anlamında geliyor. Tabii ki ortaya çıkan detaylarda Pixel 8 ve 8 Pro modellerinde test edildiği paylaşılsa da, zamanla Google bu kararından vazgeçip farklı modelleri ile yeni sürümünü kullanıcılara duyurabilir. Çünkü Google’ın bu konuda çok sorun yaşadığını ve sözünde durmadığını görüyoruz. Örneğin Pixel Watch için kullanıcılar yıllarca beklemişti.

Hep ertelenen modelin tanımı ise hüsranla sonuçlanmıştı. Piyasadaki modellerden üstün teknoloji ile karşımıza çıksa da beklentileri karşılamayıp sıradan bir akıllı saat olarak sunulmuştu. Önümüzdeki günlerde Android 14 sürümünü ilk alacak olan Pixel 8 ve 8 Pro modelleri hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler