iPhone 14 Ön Kamera Detayları Kesinleşiyor: Yeni Ayrıntılar Geldi

iPhone 14 Pro RAM

iPhone 14 ön kamera detayları birçok kişi tarafından merak ediliyordu. Eylül ayında gerçekleştirilecek olan Apple etkinliği ile birlikte cihazı görmek mümkün olacak.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple sürekli olarak yeni akıllı telefon modellerini piyasaya sunuyor. Yeni iPhone modelleri ise sürekli olarak farklı özelliklerle kullanıcıları selamlıyor. Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan Apple etkinliğinde 6,1 inç OLED ekrana sahip olan iPhone 14 görülecek.

Tanıtımda 6,7 inç OLED ekrana sahip olan iPhone 14 Max kullanıcılarla buluşacak. Esas şov yapacak 2 model bulunuyor. Bunlardan bir tanesi iPhone 14 Pro. Bu cihazın 6,1 inç OLED ekranı yer alacak. En pahalı ve en çok özelliğe sahip olan iPhone 14 Pro Max cihazı ise 6,7 inç OLED ekran ile kullanıcıları selamlayacak.

iPhone 14 ön kamera sürprizi

Bu yeni cihaz ile ilgili en önemli detay ön kamerada. Yeni ön kamera sisteminin Sony, Largan ve Alps gibi tedarikçilerden karşılanacağı ifade ediliyor. Ayrıca bütün iPhone 14 modellerinde aynı sistem yer alacak. Yani ön kamera konusunda şirket adaletli davranacak.

iPhone 14 ön kamera

En fazla dikkat çeken bir diğer detay ise arka kamera ile ilgili. Yeni cihazın Pro modellerinde 48 megapiksellik bir geniş açı ana kamerası yer alacak. Böylece Apple kamera konusunda rakiplerine önemli bir fark atmış olacak. Uzun bir süredir çalışmaları devam ettirilen bu cihaz sonunda kullanıcıları tatmin edecek gibi görünüyor.

Apple kamera sistemlerini güncelliyor

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple kamera sistemlerini sürekli olarak güncelliyor. Böylece rakipleri ile arasındaki farkı kapatmak istiyor. Elbette bunu yapması pek kolay değil. Ancak yeni iş birlikleri sayesinde işleri giderek kolaylaşıyor.

Karşısında Samsung gibi dev bir rakip olan şirketin sadece donanım açısından değil aynı zamanda yazılım bakımından da yeniliklere yer vermesi şart. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> iPhone Türkiye Fiyatları Uçuşa Geçti: Beklenmeyen Fiyat Artışı

>> Bu iPhone Modeli iOS 16 Güncellemesini Almayacak!