Samsung Galaxy Watch 5 Serisi Hakkında Yeni Ayrıntılar Belli Oldu!

Galaxy Watch 6

Samsung Galaxy Watch 5 serisi yakında tanıtılacak. İşte hakkında birçok detay ortaya çıkan akıllı saat serisi hakkında tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere giyilebilir teknoloji tarafında yeni özelliklere sahip modellerin karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Özellikle Samsung Galaxy Watch serisi modelleri, bu konuda rakipsiz cihazlar olarak karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy 4 serisinde 2 farklı model karşımıza çıkmıştı. Bu modeller Watch 4 ve Watch 4 Klasik olarak sunuluyordu. Fakat artık yeni seride serinin klasik modelinin sunulmayacağını belirtelim. Yani Watch 5 serisinde Samsung Galaxy Watch 5 ve Watch 5 Pro modelleri karşımıza çıkacak. Yeni modeller hakkında birçok detay sızdırılmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde yeni modellerin tasarım ayrıntıları ve bazı teknik özellikleri ortaya çıkmıştı. Tanıtımına aylar kalan seriye ait iki modelin, şarj tarafında da sunacağı özellikler sızdırıldı. İşte çoğu özelliğine sahip olduğumuz yeni model hakkında ortaya çıkan ayrıntılar.

Samsung Galaxy Watch 5 Serisi Hakkında Yeni Ayrıntılar Belli Oldu!

FCC belgelerinde sızdırılan özellikleri incelediğimizde, seriye ait 3 modelin karşımıza çıktığını görmekteyiz. SM-R900, SM-R910 ve SM-R920 model numaralarına sahip olan cihazlar, Watch 5 modelinin 40mm ve 44mm versiyonları olarak karşımıza çıkıyor. Üçüncü model numarası ise Watch 5 Pro’ya ait. Fakat serinin Pro modelinde farklı kordon seçenekleri karşımıza çıkıp çıkmayacağı henüz belirsiz.

Galaxy Watch 5

Belgelere göre ise, seriye ait 3 modelde de 10W kablosuz hızlı şarj özelliğinin sunulduğunu görmekteyiz. Serinin önceki modelinde 5W’lık hızlı şarj desteği bulunurken, Samsung’un bu alanda yeni çalışmalarının olması önemli bir artı. Çünkü akıllı saat, işlevli bir model olduğu için, kullanım ömrü tarafında bir günü anca çıkartan modeller olduğunu söyleyebiliriz. Fakat Samsung bursa hızlı şarj olma avantajını kullanarak rakiplerinin önüne bir adım geçebilir.

Galaxy Watch 5 modelinin 40 mm versiyonunda 276 mAh pil bulunacak. 44 mm’de ise 397 mAh’lık pil kapasitesi bizleri karşılayacak. Serinin Pro modelinde ise daha büyük bir 572 mAh’lik pilin bulunduğunu belirtelim. Pro modeli, akıllı saatlerde batarya ömrü konusuna kökten çözüm getirecek bir pil kapasitesi ile gelecek. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Huawei Watch Fit 2 Akıllı Saat İnceleme: Yeni Yaz Arkadaşınız

>> Google Çalışanı Yapay Zeka Hakkında Açıklama Yaptı İşten Kovuldu