iPhone 14 Yeni Ön Kamera Özelliği İle Fark Yaratacak!

iPhone 14 ön kamera

iPhone 14 serisi ile sunulacak olan yeni ön kamera özelliği, kullanıcıları heyecanlandırdı. İşte tanıtımına aylar kalan seri hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere uzun süredir iPhone 14 serisi hakkında birçok detay ortaya çıkmıştı. Uzun süredir söz konusu seri hakkında ortaya çıkan sızıntılara beraber tanık olmuştuk. Artık iPhone 14 serisi modellerinin tanıtım tarihine aylar kalması ile yeni seri hakkında birçok detayın ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Hatta güvenilir kaynaklar tarafından, söz konusu modellerin tasarımına ilişkin de ortaya çıkan görseller bulunuyordu. Bu yüzden bazı özel detaylar hariç, hem tasarım anlamında hem de teknik özellik tarafında yeni seri hakkında birçok bilgiye sahibiz. Önümüzdeki aylarda Türkiye’de de tanıtılacak olan Apple’ın iPhone 14 serisi hakkında kullanıcıları heyecanlandıracak bir bilgi daha sızdırıldı. İddialara göre iPhone 14 modellerinde, ön kamera tarafında önemli değişiklikler geliyor. İşte detaylar.

iPhone 14 Yeni Ön Kamera Özelliği İle Fark Yaratacak!

Bildiğiniz üzere piyasada karşımıza çıkan akıllı telefonların ön kameralarında, manuel odaklama özelliği bulunuyor. Her ne kadar Android tarafında geliştirilen yapay zeka karşımıza çıksa da, iPhone 14 serisi ile birlikte Android tarafındaki modellere bir kez daha önemli bir fark atılacak. İddialara göre iPhone 14 modelleri ile gelecek ön kamerada, otomatik odaklama özelliği bizleri karşılayacak. Ayrıca bu kameranın f/1.9 diyafram açıklığına sahip olduğu da iddia ediliyor.

Apple iPhone 14 üretimi

Otomatik odak özelliğine geçilmesinin birçok avantajının olduğunu söyleyebiliriz. Hem çözünürlüğü, diyafram açıklığı, hem de otomatik odaklama özelliği ile, arka kamera hissiyatı yaşatacak olan modellerin, sosyal medya tarafında da avantajları olduğunu belirtelim. Telefonunuzu kenara koyup kendinizi çektiğiniz takdirde, otomatik odaklanma özelliği devreye girecek. Tıpkı arka kameradaki gibi, AF özelliği, sizi veya işaretlediğiniz nesneyi takip edecek ve otomatik olarak odaklayacak.

Kameranın diyafram açıklığı ve sunacağı bazı özellikler hakkında söylentiler olsa da, iPhone 14 modeli ile gelecek ön kameraların çözünürlüğü hakkında henüz ortaya çıkan kesin bir detay bulunmuyor. Fakat bazı kaynaklar, 12 MP’lik bir lensin ön kamerada bizleri karşılayacağını iddia ediyor. Önümüzdeki günlerde yeni seri hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Huawei Watch Fit 2 Akıllı Saat İnceleme: Yeni Yaz Arkadaşınız

>> Google Çalışanı Yapay Zeka Hakkında Açıklama Yaptı İşten Kovuldu