WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemi!

WhatsApp yeni özellik

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemi haberimizde, Android için geçerli adımları sizler için paylaştık. İşte detaylar.

Akıllı telefonlarda en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasının WhatsApp olduğunu söylesek, yanlış söylemiş olmayız. Söz konusu uygulama, her ne kadar geçtiğimiz aylarda veri gizliliği hususunda yaşanan riskler ile gündeme gelse de, hala WhatsApp’ın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasında yer aldığını belirtelim. WhatsApp kullanımı esnasında bazı durumlardan dolayı mesajlar silinmiş olabilir. Bu durum, bir virüs tarafından veya sizin tarafınızdan da uygulanmış olabilir. Kesin olmamakla beraber WhatsApp uygulamasında silinen mesajlarınızı geri almanız mümkün. Fakat bu yöntemin kesin bir sonuç vermediğini önceden belirtelim. Yani bu işlemleri uyguladığınızda mesajlarınızın geri gelmeme ihtimali de mevcut. İşte 2022 itibariyle WhatsApp’da Android için silinen mesajları geri getirme yöntemi.

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemi!

  • Bu yöntemi uygulamak için ilk önce telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını silmelisiniz.
  • Daha sonrasında Google Play Store üzerinde WhatsApp’ı tekrar yükleyin
  • WhatsApp’ı tekrar yükledikten sonra her zamanki kurulum işlemini yapmak için telefon numaranızı girin ve doğrulama işlemini gerçekleştirin.
  • Doğrulama işleminden sonra, eğer cihazınızda Whatsapp/Data klasöründe bulunan .msg uzantılı dosyalar var ise, otomatik olarak yerel yedekleme görünecektir ve mesajlarınızın geri yüklenme işlemi başlayacaktır. Eğer cihazınızda bir sorun neticesinde yerel yedekleme klasörü de silindiyse bağlı olan Google Drive hesabınız ile birlikte, var olan mesajlarınızı bulut hizmeti üzerinden kolaylıkla geri alabilirsiniz.
  • Yalnızca yerel yedekleme ile mesajlarınızı geri almak istiyorsanız, ilk önce bu mesaj klasörlerinin sizde olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bunun için 4.Adımda bulunan Whatsapp/Data klasörünü kontrol edin.

Bu yöntem sayesinde yanlışlıkla sildiğiniz Whatsapp mesajlarını kolaylıkla geri alabilirsiniz. Tabii ki bunun için günlük yedekleme özelliğinin açık olması gerekiyor. Önümüzdeki haftalarda iOS için de Whatsapp silinen mesajları geri alma yöntemlerini paylaşacağız. Daha fazlasından haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Apple çalışanları isyan bayrağı çekti: İlginç gelişmeler yaşanıyor

>> Realme Yakında Dünyanın En Hızlı Akıllı Telefon Şarjını Kullanıcıların Beğenisine Sunacak!