WhatsApp Herkese Para Dağıtıyor: Zuckerberg Çok Israrcı

WhatsApp gizlilik konusunda

Dünyanın en büyük çevrimiçi mesajlaşma uygulamaları içerisinde yer alan WhatsApp herkese para dağıtıyor. Bu yeni sistem ile birlikte uygulamanın kullanım oranı artacak. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Facebook tarafından satın alınan WhatsApp her geçen yıl farklı özellikler kazanıyor. İlk etapta emoji sayıları artırıldı ve mesajlara canlılık geldi. Hemen ardından şirket daha farklı özellikler denedi. Tasarım açısından ve hız bakımından büyük gelişme elde edildi. Şimdi ise WhatsApp ödeme amacı ile kullanılıyor.

Normal şartlarda WhatsApp herhangi bir ödeme için tasarlanmadı. Fakat Google Pay, PhonePe, Paytm gibi dijital ödeme hizmetleri yaygınlaştıkça Facebook şirketi bazı çözümler bulmaya çalıştı. Bunlardan birisi de WhatsApp ödemeler kısmıydı. Yeni gelen detaylara göre WhatsApp üzerinden yapılacak olan para gönderme işlemlerinde geri ödeme gerçekleşecek.

WhatsApp herkese para dağıtmak için çalışıyor

WhatsApp tarafından geliştirilen para alışverişi özelliği şimdilik sadece Hindistan ve Brezilya’da kullanılıyor. Payments olarak bilinen bu özellik ile birlikte WhatsApp kullanıcılarının çok daha pratik bir şekilde para alıp göndermesi amaçlanıyor. Her ne kadar böyle bir hesap yapılsa bile ne yazık ki şirket hedefe ulaşamadı.

WhatsApp herkese para

Popülerlik açısından geri planda kalan WhatsApp ödemeler özelliği bazı ek avantajlar kazanıyor. Bunlardan birisi de şirketin her bir para gönderme işlemi için 6,49 TL geri iade yapması oldu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar 5 defa para gönderdiğinde yaklaşık olarak 32 TL kadar ödeme alabiliyor.

WhatsApp ödemeler özelliği her yere yayılacak

WhatsApp Payments şimdilik sadece Hindistan ve Brezilya gibi ülkelerde kullanılabilir olsa bile yine de Mark Zuckerberg bunu dünyanın her yerine yaygınlaştırmak istiyor. Üstelik geri ödeme gibi avantajlar sayesinde kullanıcıların bu tür yöntemleri tercih etmesi kolaylaşacak.

Facebook tarafından geliştirilmeye devam edilen WhatsApp platformu yeni özellikler almaya devam ediyor. Bu özelliğin kısa bir süre içerisinde dünyanın her yerine yaygınlaşması bekleniyor. Peki sizin WhatsApp ödemeler ile ilgili beklentileriniz neler?

İlgili Haberler:

>> WhatsApp Katmanlı Güvenlik Sistemini Kullanacak: Yeni Önlemler Alınıyor

>> Sevgiliniz WhatsApp’ta Kiminle Konuşuyor Öğrenmek Kolay Mıdır?