Android ve iPhone Gizlilik Tartışmaları Bu Video İle Yeniden Gündemde

Android ve iPhone gizlilik

Android ve iPhone gizlilik tartışmalara çok uzun bir süredir devam ediyor. Özellikle Apple rakiplerinin veri hilali yaptığını sürekli vurguluyor.

Her akıllı telefon şirketinin farklı bir stratejisi var. Mesela Apple daha çok gizliliğe önem verdiğini söylüyor. Böylece veri ihlalleri ile ilgili kullanıcıların daha rahat olmasını söylüyor. Şirket bugünlerde Android işletim sistemine fena halde göndermelerde bulunuyor. Bu durum tartışmaların artmasına neden oluyor.

Dünyanın en fazla gizlilik sunan şirketleri içerisinde yer alan Apple bu aralar yeni videolar yayınlıyor. Bu videolar ile birlikte verilerin nasıl satıldığı ve aslında Android gibi işletim sistemlerinin aslında hiç güvenilir olmadığını söylüyor. Yeni bir video yayınlandı ve bu videoda bu durum gözler önüne serildi.

Android ve iPhone gizlilik kapışması

Dünyanın en fazla kullanılan işletim sistemleri içerisinde yer alan Android bu aralar iOS işletim sisteminin hedefinde. Yayınlanan bir videoda baş karakter olan Ellie müzik mağazasında plakları incelerken ilginç bazı görüntülerle karşılaşıyor.

Android ve iPhone gizlilik

Kendisi arka kapıyı açtığında karşısında verilerinin açık artırma ile satıldığını görüyor. Bulunduğu bölgenin verilerinden büyükannesine kadar her şey açık artırma ile satışa sunuluyor. Bu durum genç kızı tedirgin ediyor ve kendisi veri komisyoncularının adeta eline düşüyor. Ancak verileri paylaşma butonuna tıkladığı anda tüm her şey ortadan kalkıyor.

Apple gizlilik önlemlerine önem veriyor

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple gizlilik konusuna çok ayrı bir önem veriyor. Üçüncü taraf veri komisyoncularına satılan bütün veriler şu anda şirketin en fazla üzerinde durduğu konular içerisinde yer alıyor. Özellikle son dönemlerde bu tartışmalar daha fazla alevlendi.

iPhone alan birçok kişi gizlilik önlemleri nedeniyle bu tercihte bulunuyor. Şirket bu durumun farkına ve sürekli olarak yeni önlemlerle gizliliği üst seviyelere çıkarmaya çalışıyor. Tim Cook bu alanda yeni gelişmelere yer veriyor.

İlgili Haberler:

>> Android Auto Yeni Güncellemeler İle Karşımıza Çıkıyor!

>> Qualcomm Yakında Yeni İşlemcisini Tanıtıyor: Android’in En Güçlüsü!