Yeni Instagram Özelliği Büyük Bir Hatayı Önlüyor

Instagram canlı etkinlikler

Yeni Instagram özelliği ile birlikte kullanıcılar artık rahat bir nefes alacak. Özellikle son dönemlerde birçok kişinin şikayetçi olduğu önemli bir problem vardı. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Uzun bir süredir herkesin beklediği bir özellik test edilmeye başlandı. Kullanıcıların herkese arama yapmasını sınırlandıracak olan bu özellik ile birlikte rahat bir nefes almak mümkün olacak. Yeniliğin detaylarına baktığımızda ise özellikle bazı kullanıcıların büyük bir rahatsızlık duyduğunu görüyoruz.

Yüksek takipçisi olan hesaplar ve kadınlar için son derece büyük bir probleme neden olan arama özelliği sınırlı hale getiriliyor. Sosyal medya platformları içerisinde önemli bir yere sahip olan Instagram bu problemin çözümü için yeni bir önlem alıyor. Özellikle doğrulanmış hesap kullanıcıları kimlerin kendisini arama yetkisine sahip olacağını belirleyecek.

Yeni Instagram özelliği tacizleri önleyecek

Yeni gelecek olan Instagram özelliği ile birlikte gizlilik çok daha önemli hale geliyor. Bundan sonra onaylanmış hesapları arama konusunda yeni kısıtlamalar gelecek. Bu gelişme Instagram için oldukça yeni. Konu ile ilgili dijital nefretle mücadele merkezi geçtiğimiz dönemlerde önemli bir araştırma yapmıştı.

Yeni Instagram özelliği

Araştırma kapsamında yüksek profilli 5 kadın hesabı inceleme altına alındı. Yapılan araştırmalar sonucunda bu kadınlara iletilen her 15 mesajdan bir tanesinin taciz içerikli olduğu görüldü. Sesli mesajlara baktığımızda ise her 7 mesajdan bir tanesinin taciz içerikli olduğu belirlendi.

Instagram şu sıralar yeni denemeler yapıyor

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda Instagram platformunun genel olarak yeni denemeler yaptığını görüyoruz. Mesela geçtiğimiz günlerde eski logosunun modelini aynı tutmasına rağmen oldukça parlak bir tasarım tercih edilmişti.

Hem tasarım hem de gizlilik konusunda Instagram tarafından yeni çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar ile birlikte kullanıcı memnuniyeti arttırılmak isteniyor. Peki sizce Instagram gibi sosyal medya devleri daha başka hangi özellikleri almalı? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Instagram Yeni Özellik Test Ediyor! İşte Detaylar

>> Instagram Paralı Sisteme Geçiyor: Türkiye’de Aktifleşti