Binance Kurucusu İsyan Etti: İflasın Eşiğine Geldi

Binance iflas ederse

Binance kurucusu isyan bayrağını çekti. Luna konusunda kendisinin iflas ettiğini belirtti. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance sürekli olarak büyüyor. Bu borsanın kurucusu olan Changpeng Zhao ise sektörde en önemli kişiler içerisinde yer alıyor. Fakat kendisinin yaptığı bir açıklama aslında piyasanın ne kadar kırılgan olduğunu bir kere daha göstermiş oldu.

Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda Luna ile ilgili yatırım yaptığını belirtti. Fakat bu yatırım kendisine olumlu bir şekilde dönmedi. Ciddi miktarda zarar eden ünlü kripto para yatırımcısı adeta isyan etti. Milyarder bir hayat sürse bile yine de kendisi büyük zararlarla karşı karşıya kalabiliyor.

Binance kurucusu isyan bayrağını çekti

Binance kurucusu tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda Luna nedeniyle kendisinin çok önemli bir zarar ile karşı karşıya olduğunu görüyoruz. Sadece bir ay kadar önce 1,6 milyar dolarlık Luna yatırımı yaptığını belirten ünlü yatırımcı çöküş nedeniyle büyük zarara uğradı.

Binance kurucusu isyan

Yaptığı açıklamada 1,6 milyar dolarlık yatırımının 2 bin 200 dolara kadar gerilediğini belirtti. Kendisi böylece yine fakir olduğunu söyledi. En büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance 15 milyon Luna tokeni elde etti. Terra ağına yaptığı 3 milyar dolarlık yatırım karşılığında 2018 yılında Binance bu kripto paraları almıştı.

UST en büyük düşüş nedeni oldu

UST bir türlü ABD dolarına eşitlenemeyince ortaya çok büyük bir problem çıktı. ABD dolarına sabitlenme konusunda problem yaşayan bu kripto para birimi aynı zamanda Luna ile ilgili değer kaybına neden oldu. Her ikisi birbirini aşağı çekti.

Yaşanan tüm bu gelişmeler nedeniyle kripto para borsaları çok ciddi zararlar ile karşı karşıya kaldı. Binance kurucusu en fazla zarar eden kişiler içerisinde yer alıyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Luna Fiyat Artışı Yaşayacak Mı? Kripto Piyasası Allak Bullak

>> Kripto Paralarda Yükseliş Ne Zaman Gelecek? Analistler Açıkladı