Apple 16 inçlik Devasa iPad İle Geliyor!

iPad Pro 2024

Apple 16 inç ekrana sahip devasa bir iPad modeli tanıtmak için hazırlanıyor. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Pandemi süreci ile birlikte dizüstü bilgisayarlara ve tabletlere olan ilgi bir hayli artmış durumda. Bunun en temel sebebi ise birçok iş kolunun ve eğitimin uzaktan gerçekleşiyor olması. Bu sebeple tabletler sıklıkla tercih edilmeye başlandı. Özellikle mobilite anlamında beklentilerin sonuna kadar karşılayan Apple’ın 16 inçlik devasa bir iPad modeli ile geleceği doğrulandı. Ekran tarafına baktığımız zaman söz konusu modelin, 16 inçlik MacBook Pro ile eşleşmesi bekleniyor. İşte 2023 yılının sonlarına doğru tanıtılması beklenen yeni iPad hakkında ilk sızıntılar ve söz konusu cihazın kullanım alanları.

Apple 16 inçlik Devasa iPad İle Geliyor!

Henüz 2023’ün sonlarına doğru tanıtılacak bir model olduğu için hakkında konuşmak çok erken. Fakat kullanım alanları ve sunacağı özellikler hakkında birçok detay mevcut. Örneğin 16 inçlik iPad modelinin temel amacı, bir MacBook kadar güçlü olması ve her işlevi yerine getirebilmesi olacak. iPhone 15 serisi ile tanıtılması beklenen modelin, o dönemin en güçlü Apple işlemcisini kullanması bekleniyor.

Apple

2023 yılında tanıtılacak olan iPad modelinin, Apple tarafından geliştirilen M3 işlemcisine sahip olması bekleniyor. Ayrıca iPad Pro ismi ile gelmesi beklenen modelin, grafikerler, tasarımcılar gibi profesyonellere hitap etmesi bekleniyor. Ayrıca Apple’ın ekosistem konusundaki başarısını biliyoruz. Eğer yine mini-LED veya OLED bir panel kullanılırsa MacBook Pro modelleri ile birlikte kullanıldığı takdirde, referans ekran olarak kullanılabilir. Böylece kullanıcılar açısından da daha az maliyetli hale gelecektir.

Medya işlerini MacBook modellerinden yapan kullanıcıların, referans ekran konusunda bazen eksik kaldığını biliyoruz. Bununla beraber ikinci ekran isteği de bir hayli fazla oluyor. eğer iPad Pro 16 inçlik modeli beklenildiği gibi yüksek özellikler ile gelirse, kurgu montaj veya renk doğruluğunun gerektiği tasarım vs. gibi konularda ikinci ekran veya referans ekran olarak rahatlıkla kullanılabilecek bir model olacaktır. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> WhatsApp Alternatifi Uygulamalar Kullanabilirsiniz: İşte Öne Çıkanlar