Apple ABD Mahkemesinden Sert Tepki Aldı: Şirkete Göz Açtırmıyorlar

Apple hakkında soruşturma

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple ABD mahkemesinden sert bir cevap aldı. Hatırlayacağınız üzere şirket Epic Games ile dava sürecindeydi. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Apple markasının komisyonlar ile ilgili uzun süredir devam eden bir dava süreci var. Şirket uygulamalarda yapılan ödemelerden belirli miktarlarda komisyon alıyor. Epic Games bu komisyonların yasal olmadığını söyleyerek şirketi mahkemeye vermişti. Uzun süren dava ile birlikte karar Epic Games lehine oldu.

Apple mahkemelerden istediği sonucu alamadı. Bunun üzerine işi yokuşa sürmeye çalıştı. Epic Games kullanıcılara kendi online ödeme servisini sunuyor. Böylece Apple markasına komisyon ödemek zorunda kalmıyorlar. Hem tüketici hem def Epic Games için bu son derece yararlıydı. Fakat Apple buna izin vermemişti.

Apple ABD mahkemesinden olumlu cevap bekliyor

Teknoloji devi Apple mahkemede kaybeden taraf oldu. Böylece Epic Games App Store üzerinden kendi online bağlantısına yönlendirme yapabilecek. Ayrıca şirket yeniden oyunlarını iPhone kullanıcıları ile buluşturacak. Böylece kazanan tarafın büyük oranda Epic Games olduğunu söyleyebiliriz.

Apple ABD mahkemesinden

Tüm bunlara ek olarak Apple mahkemeden biraz daha zaman istedi. Fakat mahkeme onun işi yokuşa sürmeye çalıştığını söyledi. Bunun üzerine Apple markasının talebi reddedildi. Böylece oldukça sert bir yanıt verilmiş oldu. Hatta yargıç, Apple markasının yıllarca erteleme istediğini söyledi.

Apple için zor karar vakti

Apple ABD Dokuzuncu Daire Temyiz Mahkemesi üzerinden önemli bir itirazda daha bulunuyor. Böylece şirketin Epic Games markasına pabuç bırakmak istemediğini söyleyebiliriz. Fakat yargıç her defasında Apple markasının 9 Aralık tarihinde değişiklik yapması gerektiğini söylüyor.

Apple için bu süre yeterli değil. Şirket özellikle çocukları ve gençleri korumak için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyor. Peki siz ABD teknoloji devi Apple ile ilgili yaşanan bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden konuyla ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Apple’ın Kilit İsmi Kripto Paralar Hakkında Konuştu: Yükseliş Beklentisi Oluştu

>> Apple Tedarikçileri, Apple Watch İçin Kan Şekeri Ölçümü Yapan Sensörler Üzerinde Çalışıldığını Söylüyor