Türkiye’nin En Ucuz Arabaları Satışa Sunuldu: Fiyatları Piyasanın Çok Altında

Mercedes araçları geri çağırma

Türkiye’nin en ucuz arabaları Ticaret Bakanlığı tarafından satışa sunuldu. Normal şartlarda araçlar oldukça pahalı. Ancak gümrükte el konulan otomobiller olduğu için fiyatları biraz daha aşağıda. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Bildiğiniz üzere Türkiye’de otomobil fiyatları her geçen yıl daha fazla artış gösteriyor. Döviz kurunun bunda büyük bir etkisi var. Ayrıca yüksek vergiler nedeniyle yine otomobil fiyatlarında belirgin bir artışın olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar keskin yükselişler olsa bile yine de bazen önemli fırsatlar çıkabiliyor. Ticaret Bakanlığı tarafından gümrük sebebiyle el konulan araçlar uygun fiyatlarla satılıyor.

Ortaya çıkan son detaylara göre bu araçlar 65 bin 500 TL gibi fiyatlarla bile satılabiliyor. Bildiğiniz üzere Türkiye’de ikinci el otomobil almak isteyen birisi bu fiyata genellikle araç bulamıyor. Ticaret Bakanlığı tarafından gümrükte el konulan araçların ikinci el olarak satışa sunulması fiyatları oldukça aşağıya çekiyor.

Türkiye’nin en ucuz arabaları sergilendi

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıllarda 36 bin TL ile 2001 model Peugeot partner satılmıştı. Bu yıl ise 65 bin TL ile 2005 model 1 Peugeot 307 satışa sunuldu. Bu yılın en düşük fiyatlı aracı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Ticaret Bakanlığı tarafından satılması güvenilir olma ihtimalini artırıyor.

Türkiye'nin en ucuz arabaları

Bu satışlar ihaleye yönelik şartların okunması ile gerçekleştiriliyor. Ticaret Bakanlığı bizzat kendisi ihale sürecini yürütmekle mükellef. İsteyenler ihale üzerinden ilanları kontrol edebiliyor. Bu yılki ilanlara baktığımızda bizleri 2004 model Peugeot 307 aracı 70 bin TL fiyat ile karşılıyor. Bu fiyatın en yüksek otomobil fiyatı olduğunu söyleyebiliriz.

Birçok farklı araç modeli satışta

Opel Vectra 1999 model ve buna ek olarak 2005 model Peugeot 807 yer alıyor. Kısacası isteyenler için gerçekten de büyük avantajların olduğunu söyleyebiliriz. Bu tür fırsatlar genelde nadiren ortaya çıkıyor.

Peki siz otomobiller ve fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden konuyla ilgili fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Geçen Haftanın Otomobil Haberleri: Yine Heyecan Doruktaydı (11 – 18 Ekim)

>> Türkiye’de Satılan Otomobil Sayısı Rekor Düzeyde Düşüş Yaşadı