Samsung Galaxy S21 FE modelinin tanıtım tarihi belli oldu!

Galaxy S21 FE

Samsung’un çip sıkıntıları yüzünden sürekli tanıtımını ertelediği Galaxy S21 FE modelinin tanıtım tarihi belli oldu. İşte tüm ayrıntılar.

Geçtiğimiz aylarda Samsung’un amiral gemisi serisi Galaxy S21 ailesi tanıtıldı. Bu seri ile tanıtılan, Gala­xy S21, Galaxy S21 Plus ve Gala­xy S21 Ultra modelleri bir hayli ilgi gördü diyebiliriz. Serinin fiyatlarına baktığımızda ise, serinin bir önceki ailesi olan Galaxy S20 ile aynı fiyat etiketine sahip oldular. Fakat ülkemizde, geçen seneden bu zamana kadar artan kur değerleri ve eklenen vergilerden dolayı geçen seneye göre çok daha pahalıya piyasaya sürüldüğünü söyleyebiliriz. Bu yüzden tüketiciler tarafından Galaxy S21 modellerini uygun fiyattan alma isteği oluştu. Samsung’da Gal­axy S21 ailesine ait uygun fiyat etiketine sahip bir modelin piyasaya sürüleceğinin müjdesini vermişti.

Genellikle amiral gemisi serisine ait bir model satın almak isteyenler, fakat daha uygun bir fiyattan bu isteğini gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar için tercih edilmesi beklenen Galaxy S21 FE modelinin yakında piyasaya sürüleceğine dair iddialar mevcuttu. Çip sıkıntısı nedeni ile sürekli piyasaya sürülme tarihi ertelenen model, bir kez daha ertelendi. Üretimi iptal edilen modelin yakın zamanda piyasaya sürülmeyeceği düşünülüyordu. Sonunda yeni modelin tanıtım tarihine ilişkin sızıntılar gerçekleşti. Bununla birlikte yeni modelin görselleri de sızdırıldı.

Samsung Galaxy S21 FE 4 Ocak’ta tanıtılacak!

Galaxy S21 FE

Samsung Galaxy S21 FE modeli, 4 Ocak tarihinde kullanıcıların karşısına çıkacak. Exynos 2100 işlemcisinden güç alacak olan model, GeekBench’de görüldü. Tek çekirdeklide 1104, çok çekirdeklide 3220 puan alan modelin, performans alanında beklentilerin üstünde kaldığını söyleyebiliriz. Zaten söz konusu modeli uzun süredir bekleyen kullanıcıların, performans konusunda herhangi bir şüphesi bulunmuyordu. Uzun süredir çip kıtlığı nedeniyle kullanıcılara sunulamayan modelin, bir süredir beklendiğini söyleyebiliriz. Tasarım detayları ortaya çıkan modelin bazı teknik özellikleri de biliniyor.

S21 serisine benzer bir tasarım yapısına sahip olan modelin dikey konumlandırılmış bir kamera kurulumu ile bizleri karşıladığı görmekteyiz. bununla beraber ekran tarafında 6.4 inçlik AMOLED bir panele sahip olacak modelin 120 Hz tazeleme oranı ile kullanıcıları karşılaması bekleniyor. Bununla birlikte 25W hızlı şarj ile kullanıcıları karşılayacak.
GeekBench’de Snapdragon 888 işlemcisi ile günceme gelen Galaxy S21 FE modelinin Türkiye’de satılacak olan versiyonunda Exynos 2100 işlemcisi kullanılacak. İddialara göre söz konusu modelde Exynos 2100 işlemcisi bulunuyor. Söz konusu işlemcinin her ne kadar Samsung’un en iyi işlemcisi olduğu biliniyor olsa da, Snapdragon 888 kadar iyi olmadığı kesin.