Apple Akıllı Gözlük Modelinin Çıkış Tarihi Kesinleşiyor: Yeni Detaylar Geldi

Apple akıllı gözlük modelinin

Apple akıllı gözlük modelinin çıkış tarihi ile ilgili tüm detaylar netleşmeye başladı. Özellikle son dönemlerde bu konuda çok fazla iddia ortaya atılmıştı. Peki gerçekten de Apple böyle bir modeli piyasaya kısa bir süre içerisinde sunabilecek mi?

Bugünlerde teknoloji dünyası giyilebilir alanlara yoğunlaşıyor. Akıllı saatler ve akıllı gözlükler bunun en önemli örnekleri içerisinde yer alıyor. Küresel çapta dünyanın en büyük markaları bu alana yoğunlaşıyor. Böylece giyilebilir teknolojilerde ön plana çıkmaya gayret gösteriyorlar. Apple kendi akıllı saat modelleri ile giyilebilir teknolojilerde iyi bir konumda olduğunu gösterdi.

Şirket için bu aralar akıllı gözlükler ön plana çıkmaya başlıyor. Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik gözlükleri üretilecek. Apple bu konuda geç bile kaldı diyebiliriz. Facebook markasının Metaverse projeleri duyurması bu alana olan ilgiyi önemli ölçüde artırdı.

Apple akıllı gözlük modelinin yeni detayları

Apple tarafından geliştirilecek olan bu akıllı gözlük cihazı hakkında şu sıralar tarih dedikodusu dolanıyor. Gelen son detaylara baktığımızda 2022 yılında bu cihazın tanıtılacağı ifade ediliyor. Hatta belki de bu cihaz hazır olmasına rağmen Apple tanıtım tarihini bekliyor.

Apple akıllı gözlük modelinin

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik gibi yeteneklere sahip olacak bu gözlük aslında 2020 yılında çıkacaktı. Fakat pandemi koşulları nedeniyle ertelendi. Ayrıca 2022 yılında tanıtılır tanıtılmaz hemen satışa sunulmayacak. Bunun yerine 2023 yılında satış işlemleri başlayacak.

Yeni akıllı gözlüklerin ismi ne olacak?

En çok tartışılan konulardan bir diğeri ise bu yeni akıllı gözlük modelinin ismi ile ilgili. Apple glass olarak telaffuz edilen bu cihaz iGlass olma ihtimaline de sahip. Apple yeni ürün kategorisinde şansını deneyecek ve bunu ilgi çekici bir isimle süslemek istiyor. Elbette burada kullanıcılara sorma ihtimali de var. Belki de bu aralar Apple bir anket düzenleyecek.

Şirketin akıllı gözlük alanında kendisini mutlaka ön plana çıkarması gerekiyor. Aksi halde mevcut teknolojileri eskimeye başlayacak. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Apple Servis Ücretleri Ağızları Açık Bıraktı: Kimse Bu Kadarını Beklemiyordu

>> Apple AirPods Pro 2 Hangi Özelliklere Sahip Olacak, Ne Zaman Çıkacak?