Apple Bükülebilir Ekranlar Üzerinde Çalışıyor!

Apple bükülebilir ekranlar ile prototip hazırladı

Apple bükülebilir ekranlar için prototip çalışmaları yapıyor. Bükülebilir iPhonelar üzerine çalışan firma, Touch ID’yi de ekran altına yerleştirecek. 

Telefon sektörünün yeni trendi olan bükülebilir cihazlar hakkında Apple da boş durmuyor. Şuan için bükülebilir prototip ekranları üzerinde çalıştığı öğrenlien firmanın ürünleri için “yıllar sonra” tahmininde bulunuluyor. Öğrenilen bilgilere göre Apple güncel olarak sadece ekranlar üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. O ekrana takılacak telefon için ise henüz bir çalışma bulunmuyor.

Samsung ve Motorola ile benzer bükülebilir cihazlar üzerine çalışmaların devam ettiği kaydedildi. Bu doğrultuda Apple’ın mutemel bükülebilir telefonu açıldığında iPhone 12 Pro Max boyutuna ulaşması amaçlanıyor. Henüz erken geliştirme aşamasında olunduğu için diğer ekran boyutlarının da değerlendirmede olabileceğini belirtelim.

Apple her zamanki gibi pazardaki rahat konumundan yararlanarak ürünlerini rakipleri gibi sendeleyen cihazları piyasaya sürerek değil her şeyiyle mükemmel olduğuna karar verilene dek bekleyip piyasaya sürmeyi planlıyor. Muhtemelen Apple’ın bükülebilir cihazı satışa sunulduğunda diğer firmalar nesillerdir bu tür cihazları satıyor olacak. Hatırlatmak gerekirse Samsung Galaxy Fold Nisan 2019’da piyasaya sunulmuştu.

Apple bükülebilir ekranlar gelmeden bir başka özelliği 2021’e hazırlıyor

Sıradaki iPhone modelinin sadece küçük gelişmeler göstermesi bekleniyorken en heyecan verici gelişme ihtimali ise ekran altı parmak izi okuyucusunun sıradaki iPhone neslinde yer alacağı iddiası. Bloomberg’in 2019’da yayınlanan haberine göre firma, Touch ID’yi 2020 ya da 2021’de ekran altına yerleştirerek döndürmeyi amaçlıyordu. 2020 yılında ürünler sadece Face ID özelliği ile geldiler. Sıradaki Apple iPhone ürünlerinde ise bu özelliği ekran altı parmak izi sensörleriyle geri döndürmeleri muhtemel görünüyor. Salgın sürecinde maskelerin hayatımıza girmiş olması da sadece yüz tanımaya yer veren iPhone modellerinin başının belası haline gelmiş durumda. Bu sebeple de Touch ID’nin dönmesi çalışmalarına hız verilmiş olabileceğini yorumlayabiliriz.

Firma gelecek nesil ürünleriyle ilgili bilgileri bir sur gibi saklamayı sürdürüyor. Bu teknolojinin Apple’ın cebinde olduğunu bilsek bile kullanıcılara sunma planlarını ancak tahmin edebiliyoruz. Bir başka öğrenilen bilgide ise firmanın bazı sadece kablosuz şarj destekleyen ve lighting port bulunmayan modeller üzerine de çalıştığı yönünde.

Siz değerli kullanıcılarımız Apple’dan bükülebilir bir cihaz bekliyor mu? Touch ID’yi ekran altında tekrar sunmak Apple’ın önceliği olmalı mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili haberler

>> iPhone 13 Yeni Özellikleri Ortaya Çıktı: İşte Detaylar!

>> Apple En Tehlikeli Şirket İlan Edildi: Nedenine Çok Şaşıracaksınız!