iPhone 13 Modelinin İsmi İle İlgili Büyük Tartışma Başladı: Yeni İsim Ne Olacak?

Apple iPhone cihazlarda

Apple iPhone 13 modelinin ismi uzun bir süredir tartışma konusuydu. Cihazın bakın hangi nedenlerden dolayı isminde 13 olması istenmiyor. İşte merak edilen detaylar.

Her yıl farklı bir model ile karşımıza çıkan Apple şirketi, bu sefer de iPhone 13 isimli bir akıllı telefon tanıtmayı düşünüyor. Buraya kadar herşey normal gibi gözükse bile işin asıl tuhaf tarafı bundan sonra başlıyor. 2021 yılında üretilecek olan iPhone modeli normal şartlarda “13” ibaresini alacaktı. Ancak bazı tuhaf detaylar buna izin vermeyecek gibi görünüyor.

Büyük dev yapılarda ya da sokak isimlerinde 13 rakamını görmek pek mümkün değil. Bunun nedeni Yunan mitolojisi, İskandinav mitolojisi ve Hristiyanlık ile çok yakından ilgili. Bu inanışlara göre 13 rakamı birçok uğursuzluk getirebiliyor.

iPhone 13 modelinin ismi ne olacak

Apple kulislerinde şu anda daha çok donanımsal ve yazılımsal özellikler konuşuluyor. Yani telefonun ismi ile ilgili açıkçası pek bir tartışma yok diyebiliriz. Fakat ortaya atılan bazı yeni isim söylentileri var. Bu isimlerden bir tanesi de iPhone 12s oldu. iPhone 7 cihazları ile birlikte “s” li modeller her ne kadar gündeme gelse bile sonradan pek önemsemedi.

iPhone 13 modelinin ismi
Apple şirketinin yeni iPhone modellerinde bazı yenilikler yapılması da düşünülüyor. Özellikle akıllı telefon işlemcileri noktasında şu anda çok büyük bir rekabet var. İşlemci demek aynı zamanda hız ve performans yüksekliği anlamına geliyor. Şirket daha çok bu tür konulara ağırlık vermeye çalışıyor. Apple iPhone 13 modelinin ismi ise yine yenilikler arasında yer alıyor. Fakat çok önemli bir ayrıntıya daha dikkat çekmek gerekiyor.

Apple her akıllı telefon modelinde eskiye yöneliyor. Yani eskiyi bir şekilde günümüz teknolojisi ile güncellemeyi başarıyor. Firmanın iPhone 7 ile birlikte terk ettiği “S” isimlendirmesi yeni cihazlarda ortaya çıkabilir. Fakat bazıları iPhone modelinin iPhone 2021 ismini alabileceğini de düşünüyor.

iPhone 13 modelinin ismi hakkındaki tartışmalar bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Peki sizce bu yeni cihaza en uygun isim hangisi olur?

İlgili Haberler:

>> Apple En Tehlikeli Şirket İlan Edildi: Nedenine Çok Şaşıracaksınız!

>> Alder Lake, 2021 yılında rakiplerine meydan okuyacak! İşte Detaylar…