Apple’dan Sevgililer Günü Sürprizi!

Sevgililer Günü, her sene 14 Şubat’ta kutlanıyor ve bu sene de kutlanması bekleniyor. Milyonlarca çift için “özel” olarak görülen bu güne az bir süre kala, Apple da kutlamalara katılmak istedi ve hatta erkenden harekete geçti denebilir.

Apple, Sevgililer Günü ‘nü yeni sağlık özellikleriyle kutlamak istiyor. Bildiğiniz gibi firmanın “sağlık” tarafına yönelik pek çok çalışması bulunuyor. Bu bağlamda da özellikle Apple Watch akıllı saat serisiyle ön plana çıktığını biliyoruz.

Son yıllarda pek çok kişi, tıbbi bir cihaz olmamasına rağmen Apple Watch sayesinde hayata tutunabildi. Kimileri bu saat yardımıyla ciddi bir kalp krizi riskinden haberdar oldu, kimileri ise bir kaza sonucu ilk yardım ekipleriyle kolaylıkla iletişim kurabildi. Şüphesiz teknoloji, en zor durumda dahi bize yardımcı olabiliyorsa iyidir ve Apple da bu yönde ilerlemeyi sürdürmek istiyor. Daha sağlıklı bir Sevgililer Günü ‘nü kim istemez, değil mi?

Sevgililer Günü

Sevgililer Günü ‘ne sağlıklı girmek tabii ki güzel olur

PhoneArena’da yer verilen bilgilere göre Apple, Sevgililer Günü için bir takım planlamalar yaptı. Örneğin, yeni başlayanlar için firmanın Health Month Activity Challenge’ı, yani bir yarışması var. Bu yarışmayı başarıyla tamamlayanlar, çiftler için özel bir ödülle birlikte özel tasarım iMessage sticker’ına sahip olabilecek.

Peki bu nasıl bir yarışma diyecek olursanız, aslında oldukça basit. Ekranda belirtilen 30 dakikalık basit egzersiz çizelgesini tamamlamanız gerekecek, hepsi bu.

Bundan hariç olarak, tüm şubat ayı boyunca Apple Fitness+’da 30’ar dakikalık özel egzersiz modları olacak. Tabii bunun için bir Apple Fitness+ üyeliğiniz olmalı. Bu, ilk 3 ayı ücretsiz bir servis. Sonrasında da 10 dolarlık aylık ödeme planı bulunuyor.

Apple COO’su Jeff Williams’ın konu hakkında yaptığı açıklamasından bir özet paylaşmamız gerekirse…

“İnsanlara sağlıkları hakkında bilgiler vererek onları daha da güçlü konuma getirebilirsiniz ve hayat gidişatlarını iyi yönde etkileyebilirsiniz. Apple olarak buna çok inanıyoruz. Kalbinizi sağlıklı tutabilmek için bütünsel bir yaklaşım gerekiyor. İlk nesil Apple Watch akıllı saatten bu yana, kalp atış değerlerine ek olarak aktivite ve egzersiz uygulamalarına odaklanıyoruz. Günümüzde her yaştan insanlar, sağlıklı yaşayabilmek ve kişisel hedeflerine erişebilmek için ürün ve hizmetlerimizi kullanabilir.”

Son olarak, tüm sevenlere şimdiden Sevgililer Günü ‘nüz kutlu olsun diyoruz!

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S22 Serisi Çıkış Tarihi İçin Endişelendiren Gelişme