Apple ’dan Üzücü Haber Geldi: Bu Sene Piyasaya Sürülmeyecek!

Apple

Apple ’ın beklenen modelinin bu yıl piyasaya sürülmeyeceği, ancak 2023 yılında satışa çıkacağı belli oldu. İşte detaylar.

Geçtiğimiz aylarda Apple’ın AR gözlüğüne ilişkin bazı sızıntılar ortaya çıkmıştı. Bazı konsept tasarımları ve sunacakları hakkında bilgi sahibiydik. Aynı zamanda Apple’ın AR gözlüğünün 2022 yılında piyasaya sürüleceğine dair söylentiler mevcuttu. Hatta bazı kaynaklar iPhone 14 serisi modelleri ile söz konusu teknolojinin tanıtılacağını iddia ediyordu. Fakat Apple tarafında haber geldi. Güvenilir kaynaklara göre Apple’ın, bu yılın sonlarında tanıtmasını beklediğimiz AR gözlük modeli, 2022 yılında karşımıza çıkmayacak. Bununla beraber yeni modelin tanıtılacağı tarihe ilişkin ortaya sızan bilgiler mevcut. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Jeff Pu’dan gelen rapora göre, Apple gözlük modeli muhtemelen bu yıl tanıtılmayacak. Son söylentiler 2022’nin sonlarında piyasaya sürüleceğiydi. Fakat iddialara göre 2022 yılında bu modeli göremeyeceğiz.

Apple ’dan Üzücü Haber Geldi: Bu Sene Piyasaya Sürülmeyecek!

Apple gözlük modelinin ertelenmesinin en temel sebebinin tedarik zinciri kısıtlamaları olduğu öne sürüldü. Apple, söz konusu modeli sınırlı stoklarla piyasaya sürmek istemediği için tedarik sorunları çözüldüğü zaman yeni modelini piyasaya sürecektir. Çünkü Apple, bu model için ilk yılda, 1 milyon ile 1 buçuk milyon arasında bir satış yapmayı hedeflemişti. Fakat halihazırda yaşanan stok sıkıntılarını biliyoruz. Özellikle çip krizinin yaşandığı bu yıllarda Apple, 1 milyon, 1 buçuk milyon stok yapmadan yeni modeli piyasaya sürmeyecektir.

AR ve VR gözlükleri yeni bir teknoloji değil. Fakat Apple’ın bu konudaki ilk adımı, kullanıcılar tarafından bekleniyordu. Yeni modelin 2023 yılında tanıtılacağı iddia ediliyor. Aynı zamanda söz konusu modelin 2 bin dolarlık bir satış fiyatına sahip olacağına dair sızıntılar mevcut. Fakat henüz ortada bir kesinliğin olmadığını belirtelim. Önümüzdeki aylarda Apple gözlük modelinin fiyatına ilişkin yeni sızıntılar ortaya çıkacaktır. Bununla beraber söz konusu gözlük Türkiye’de geleceği düşünülüyor. Fakat ülkemizde artmakta olan dolar kuru sebebiyle AR gözlük modeli, uçuk fiyatlardan satışa sunulacaktı. Bu yüzden 25-30 bin TL arası bir fiyata satılacak modeli, Türkiye’de ilgi görmesi neredeyse imkânsız. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> Apple iPhone Cihazlarda Önemli Bir Karar Aldı: Bu Modellere Elveda Deyin

>> Yanlışlıkla Sızdırıldı: iPhone 13 Type-C Girişine Sahip Olabilir!