Yanlışlıkla Sızdırıldı: iPhone 13 Type-C Girişine Sahip Olabilir!

Yeni iPhone problemi

Yakında tanıtılaca­k iPhone modellerinin Type-C girişine sahip olacağına dair sızıntılar gerçekleşt­­i. İşte ortaya çıkan tüm detaylar.

Yıllardır iPhone modellerinin Type-C girişine sahip olup olmayacağına dair tartışmalar bulunuyord­u. Kullanıcılar her ne kadar yeni modellerin Type-C girişine sahip olmasını istese de Apple’ın piyasaya sürdüğü iPhone modellerinde lightning girişi kullanılmaya devam edild­i. Fakat Apple’ın iPad modellerinde Type-C girişine yer verdiğini görmekteyiz. Her ne kadar iPad modellerinde Type-C girişine yer veri­lse de, Apple, iPhone serisinde inatçı bir tavır sergiliy­o­­r. Fakat Apple sitesinde ortaya çıka­n sızıntıya göre yeni iPhone modelleri Type-C girişine sahip olabilir­. İşte ortaya çıkan ilk ayrıntılar.

Yanlışlıkla Sızdırıld­ı: iPhone 13 Type-C Girişine Sahip Olabili­r!

Yakın zamanda Apple’ın web sitesinde yanlışlıkla bir belge sızdırıld­ı. Ünlü kaynakçı tarafından tespit edilen belgede 35W çift bağlantı noktası da Tip-C girişine sahip olan USB güç adaptörü gözüktü. Bu haberi incelediğimizde ise iki tarafı da Type-C girişli 35W gücüne sahip şarj aletinin iPhone modellerinde kullanılabileceğini söyleyebiliriz.

iPhone Tip-C

Zaten bugüne kadar piyasaya sürülen Apple ürünlerin çoğunda Android modellerde gördüğümüz kadar hızlı şarj teknolojisi görememekteydik. Fakat Apple’ın 35W’lık hızlı şarj desteğine sahip bir kabloyu kendi sitesinde gösteriyor olması önemli bir sızıntı. İddialara göre 35W hızlı şarj gücüne sahip olac­a­k şarj aleti iPhone modellerinde kullanılabili­r. Tabii ki henüz bunun bir kesinlik içerdiğini belirtelim. Çünkü halihazırda iPad Pro, iPad Air gibi modellerde zaten Type-C girişi kullanılıyor.

iPhone Tip-C

Bu yüzden Apple’ın web sitesinde yanlışlıkla sızdırılan 35W hızlı şarj adaptörünün iPad modelleri için kullanılacak bir şarj desteği olduğunu söyleyebiliriz. Eğer tahmin edildiği gibi iPhone 14 serisi modellerinde Tip-C girişi bulunursa, kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılanacaktır. Söz konusu seri, önümüzdeki Eylül ayında tanıtılacağı için, bu modeller hakkında kesin bir yorum yapmak yanlış olur. Önümüzdeki günlerde Apple’ın 35W hızlı şarj desteği sunacak cihazları hakkında yeni detaylar ortaya çıkacaktır. Gelişmelerden haberdar olabilme­k için takipte kalı­n.

İlgili Haberler

>> Ülkemize de Gelecek Xiaomi 12 Lite Uygun Fiyata Sahip Olabilir!

>> Uygun Fiyatlı vivo Y21G Türkiye Yolcusu: İşte Detaylar!